Kontserdikalender

Weekend Guitar Trio ja segakoor Noorus: Doris Kareva luulekontsert „See öö oli pikk“ Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis

10/11/2021

18:00

Novembri teisel nädalal avaneb kõikidel huvilistel võimalus kuulda armastatud luuletaja Doris Kareva tekste nii kõnes kui muusikas. „See öö oli pikk“ on kava, kuhu on põimitud Kareva luule ning tema tekstidele kirjutatud muusika Weekend Guitar Trio ja segakoor Nooruse esituses.

Kontserti raamivad kaks Robert Jürjendali kirjutatud teost segakoorile ja kitarritriole ning nende vahele jääb nii a capella teoseid kui ka instrumentaalmuusikat. Kava südameks on aga Doris Kareva luule tema enda esituses.

Mõte need elemendid ühendada sündis Nooruse dirigendil Maarja Helsteinil juba üle kahe aasta tagasi, kontsertide esmased kuupäevad jäid 2019. aasta kevadesse. Koorimuusika jaoks keerulisel ajal õppis Noorus väljavalitud teoseid Zoomi proovides, igaüks omas kodus ja eraldi. Pärast pikka ootust saame viimaks kavaga publiku ette astuda.

Luulekontserdid toimuvad kolmapäeval, 10. novembril kell 18 Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis ning laupäeval, 13. novembril kell 15 Haapsalu Toomkirikus.