Kontserdikalender

Vox Populi “Vaikuse vägi” Niguliste kirikus

19/10/2021

19:00

Vaikus tekitab meis kõigis mõtteid ja tundeid. See on iseendaga silmitsi seismine, kõnekas hetk suhtluses, viis austust avaldada. Kuid ka miski, millest saab alguse muusika – nii heli kui ka paus. Muusika, mis on täis vaikuse väge, ühendab meid erinevatel aegadel. See pakub lohutust ja kosutust nii loojale, muusikule kui ka kuulajale. Muusika tõstab meid kõrgemale ja toob vaikusele lähemale. Vaikusel on suur vägi. Algaval hingedeajal ootab Vox Populi oma kuulajaid Niguliste kirikusse, kus esitab Heinrich Schützi, Arvo Pärdi, Sergei Rahmaninovi, Pärt Uusbergi, Veljo Tormise, Rasmus Puuri, Javier Bello-Portu, Javier Busto, Eric Whitacre’i ja teiste loomingut.
Kontsert toimub loetud arv päevi enne seda, kui koor läheb end proovile panema Hispaaniasse Tolosasse Euroopa karikasarja konkursile.
Dirigeerivad Janne Fridolin, Ingrid Orumaa, Gelli Melzar ja Ita Väljamäe.

Pileti hind on 8 eurot, sooduspilet 6 eurot. Pileteid saab osta kohapealt enne kontserdi algust.
Kontserdi toimumist toetavad: Eesti Kooriühing, Tallinna linn.

Vox Populi on rahvusvaheliselt tunnustatud segakoor, kes on tuntust kogunud eelkõige koorilavastuste esitamisega. Lavastustega on elus hoitud eesti folklooril baseeruvat koorimuusikat, peamiselt helilooja Veljo Tormise loomingut. Koostöös Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga on sündinud “Pariisi linnas Londonis”, “Tokerjad”, “Meditatsioonid Tormisega”, “Lindude äratamine”. Lisaks “Savisaar”, “Oomen”, “Pilveooper ehk Dido probleem” ja lugematul hulgal suurprojekte.2019. aastal ilmus kooril album “Ajasillal”.Vox Populi dirigent, kunstiline juht ja looja on Janne Fridolin, abidirigent Ingrid Orumaa, hääleseadja Andreas Väljamäe.

NB! Kontserdi ohutusnõuded lähtuvad meie võõrustaja Eesti Kunstimuuseumi külastaja meelespeast:Alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil Eesti Kunstimuuseumi külastajatel (alates 18. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:1) kehtiv vaktsineerimispass,
2) COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva)
3) negatiivne COVID-19 PCR testi tõend (kehtib 72 h)
4) negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtesti tõend (kehtiv 48 h)Testi peab olema teostanud tervishoiuteenuse osutaja. Muuseumis kohapeal testimisvõimalust ei ole. Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.Meelespeast lähemalt: 
https://kunstimuuseum.ekm.ee/kulastaja-meelespea/