Kontserdikalender

VHK keelpilliorkester esitleb Cyrillus Kreegi autoriplaati Tallinna Niguliste kirikus

23/11/2020

19:00

Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) keelpilliorkester annab sel ja järgmisel nädalal kolm kontserti helilooja Cyrillus Kreegi muusikaga Paides, Tartus ja Tallinnas. Kavaga esitletakse ühtlasi sama kavaga debüütplaati.

Vaatamata keerulistele oludele on VHK keelpilliorkester sel sügishooajal jõudnud anda 10 kontserti üle Eesti: Otepäält Tallinnani ja Tapalt Kullamaani. Viimati anti kontserte novembri hakul Erkki-Sven Tüüri loomingust ning need kontserdid pälvisid palju elavat vastukaja nii kontserdisaalides kui Klassikaraadio eetris.

Augustikuus salvestas orkester Simuna kirikus helilooja Cyrillus Kreegi muusikat eesmärgiga anda välja oma esimene heliplaat. Plaadile jäädvustati Kreegi koorimuusika kullafondist seadeid keelpilliorkestrile, teiste hulgas Kreegi “Maga, maga, Matsikene”, “Kui suur on meie vaesus”, “Sirisege, sirbikesed”, Taaveti laulud jm. Kokku lindistati 20 teost. Nüüdseks on plaat valmis ning sestap antakse kolm plaadiesitluskontserti.

“Kohtumine Cyrillus Kreegi muusika on mulle isiklikult alati väga liigutav ning rõõmustav, sest see mõjub alati värskelt ning on ülimalt hästi kirjutatud. Mis mind aga eriti rõõmustab on see, et nende aastate jooksul, mil me oleme Kreegi muusikat VHK keelpilliorkestri noortega mänginud, on see ka neile väga kalliks saanud. See on kõlas kuulda!” sõnab VHK keelpilliorkestri dirigent Rasmus Puur. Ta lisab, et salvestanud oli orkester üksikuid lugusid varemgi, kuid päris oma plaadini need pole jõudnud: “Täispika albumi lindistamine on hoopis midagi muud kui paari loo kiirkorras lindistamine. See süvenemine, tähelepanu ja ainult ühele eesmärgile keskendumine neil augustikuu päevadel Simunas jäävad ilmselt kõikidele asjaosalistele meelde. Rõõm on neid muusikalisi hetki nüüd ka teistega jagada!”

Kontserdid toimuvad:

K, 18. november kl 19 Paide Püha Risti kirikus

N, 19. november kl 19 Tartu Jaani kirikus

E, 23. november kl 19 Tallinna Niguliste kirikus