Kontserdikalender

“Üle Läänemere / Yli Itämeren” – Kammernaiskoor Sireen ja Soome meeskoor Valkia Tallinna Lauluväljaku klaassaalis

26/11/2023

14:00

Novembri lõpus annab Eesti kammernaiskoor Sireen kaks kontserti pealkirjaga “Üle Läänemere / Yli Itämeren” koos Soome meeskooriga Valkia. 25. novembril toimub kontsert Helsingis Alppila kirikus ja 26. novembril Tallinna Lauluväljaku klaassaalis.

Meeskoori Valkia eestlannast dirigendi Ingrit Malleuse sõnul soovis Soome meeskoor esitada Eesti heliloojate muusikat. “Kammernaiskoor Sireen oli mulle varasemast oma aktiivse tegevusega meelde jäänud. Sireeni ja Valkia ühiskontsert tundus ideaalne – on need koorid ju justkui vastandid, kuid teatavate sarnasustega,” lisas Malleus.

Sireeni ja Valkia kontsertidel kõlavad Eesti ja Soome autorite teosed nii eesti, soome, rootsi kui ka hispaania keeles. Kuna Sireeni dirigent on lätlanna Laura Štoma, ei puudu kontserdilt ka meie lõunanaabrite muusika. Koorid esitavad oma naaberriigi parimaid teoseid ning ühendavad lisaks ka jõud suure segakoorina.

Kontsert “Üle Läänemere / Yli Itämeren” saab teoks tänu Eesti Kooriühingule ja Tallinna Lauluväljakule. Tallinna kontserdile on piletid müügil Fientas ja enne kontserdi algust kohapeal.

Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris pikka aega koos laulnud sõpruskonna pinnalt. Sireen taotleb hõrku, kuid naiselikult tummist ja lummavat kõla, sidudes naiskoorile omase heliseva kõlavärvi kammerlikult selge vokaaliga. Iga Sireeni hääl annab oma panuse ilu loomisse ja iga laulja on võimekas solist. See teeb Sireenist paindliku ja vastutustundliku partneri kõikvõimalikeks žanriülesteks ja harjumuspäratuteks kooslusteks – olgu nendeks siis punkkontserdid, lavastused, ooperid või midagi täiesti senitundmatut. Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, väärtustades seejuures koostööd noorte ning andekate Eesti heliloojatega. Sireeni dirigent 2022. aasta sügisest on Laura Štoma.

Valkia on Soome kammermeeskoor, mille liikmed asutasid 2016. aasta aprillis. Koori lauljad on Soome juhtivate mees- ja segakooride taustaga. Kui Soome parimad meeskoorid kipuvad olema suured, enam kui 50-liikmelised koosseisud, siis Valkia soovib pakkuda kvaliteetset meeskoorilaulu kammerkoori suuruses. Valkia repertuaar koosneb 19. ja 20. sajandi meeskoorimuusika a cappella pärlitest, mida täiendavad kaasaegsed teosed. Kooskõlas koori nimega Valkia, mis tähendab soome keeles tuld või leeki, on Valkia kunstiline eesmärk keskenduda muusikale endale, lasta sellel süttida ning sütitada nii lauljaid kui ka publikut.

Helsingi kontserdi üritus: https://fb.me/e/1CrFskuAo

Tallinna kontserdi üritus: https://fb.me/e/723MOLZFc

Kammernaiskoor Sireen. Foto Kalev Lilleorg.

Meeskoor Valkia