Kontserdikalender

Trombonist Jörgen van Rijen koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljustega Arvo Pärdi keskuses

24/09/2022

17:00

Arvo Pärdi Keskuse 5. kontserdihooaja avab 24. septembril kell 17 tunnustatud hollandi trombonist Jörgen van Rijen koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljustega. Kuulajate ette tuuakse mitme Arvo Pärdi teose erakordset meisterlikkust nõudvad trombooniseaded.

Maineka Kuningliku Concertgebouw’ orkestri soolotrombonist on oodatud külaline paljude nimekate orkestrite ees. Van Rijen on pühendunud eesmärgile tuua rohkem tähelepanu oma instrumendile, selle laiemale tutvustamisele – teda peetakse oma pilli tõeliseks saadikuks. Erakordses pillimängutehnikas ja virtuooslikkuses on talle raske leida võrdset. Oma pillile uute teoste tellimise ja arranžeerimisega laiendab van Rijen teadlikult tromboonirepertuaari.

Arvo Pärdi Keskuse 5. hooaja avakontserdil toob ta koos Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljustega kuulajate ette mitme Arvo Pärdi teose võimatuna näivad trombooniseaded kavas, milles on Pärdi muusika põimitud J. S. Bachi loominguga.

Jörgen van Rijeni esimene kohtumine Arvo Pärdi muusikaga jääb aastakümnete taha, mil ta juhtus kuulma teost „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“. Muusiku sõnul rabasid teose ilu, puhtus ning müstiline ja vaimne õhustik teda kohe. „Olen ääretult õnnelik, et mul on olnud austav võimalus töötada koos Arvo Pärdiga mõne tema teose trombooniversiooni kallal. On eriline tunne tulla nüüd taas Laulasmaale, et neid teoseid esimest korda ise Eestis esitada. Ootan seda väga,“ ütles van Rijen.

Kontserti kantakse otse üle kanalil stream.arvopart.ee.