Kontserdikalender

Tõnu Kõrvitsa uue teose „Tiibade hääl” esitluskontsert Tallinna Jaani kirikus

28/05/2022

17:00

Head koorilauljad!

Olete oodatud armastatud helilooja Tõnu Kõrvitsa uue teose „Tiibade hääl” esitluskontserdile 26.-28. mail Haapsalus, Tartus ja Tallinnas. Uudisteost esitavad solistid Marianne Pärna (metsosopran) ja Laur Eensalu (vioola), Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Esiettekandeid juhatab dirigent Risto Joost.

„Tiibade hääl” on kolmas osa loomingulise tandemi Tõnu Kõrvits ja Doris Kareva menukast triloogiast, mida on saatnud edu nii kodu- kui ka välismaal. Esimene osa, „Lageda laulud“ püsis mitmeid nädalaid Amazoni klassikalise muusika albumite edetabeli tipus ja noppis olulisi muusikaauhindu Eestis. Teine osa, „Sina oled valgus ja hommik” nautis publikumenu nii kodumaal Eestis kui ka Pavese tekstide sünnimaal Itaalias. Nüüd alustab teekonda kontserdilavadel triloogia kolmas, viimane osa – „Tiibade hääl“. Autorite sõnul on see kõige helgem ning kiirgab valgust kõige enam. 

Tõnu Kõrvits, helilooja: „See on laul lendamisest, unistustest, julgusest ja tingimusteta armastusest.“

Doris Kareva, tekstide autor: „Inspiratsiooniks olevat Amelia Earharti tutvustas mulle Tõnu Kõrvits. Mary S. Lovelli raamat „Tiibade hääl” selle erakordse naise elust ja loomingust mõjus tõepoolest tiivustavalt. Minu meelest sisaldub „Tiibade hääle“ kvintessents Amelia mõttes: Julgus ja heldus on hingeõndsuse alus. See väärib meenutamist iga päev.“
Olete oodatud Eesti autorite uue teose esitluskontserdile   TÕNU KÕRVITS “TIIBADE HÄÄL” 

Esiettekanded toimuvad:

Neljapäeval, 26. mail kell 18.00
Haapsalu Toomkirikus 

Reedel, 27. mail kell 19.00
Tartu Pauluse kirikus

Laupäeval, 28. mail kell 17.00
Tallinna Jaani kirikus

Piletid saadaval Piletilevis

Tallinna ja Tartu kontserdid toimuvad sarjas “Autoritund” (kunstiline juht Tõnu Kaljuste), mis on pühendatud Eesti heliloojate loomingu tutvustamisele ning kus sageli toimuvad uute teoste esiettekanded. Haapsalu kontserdi leiab Nargenfestivali Kreegi päevade programmist.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on aastaid ühiselt kontserte andnud nii Eestis kui ka kaugemal – Euroopast Austraaliani ja Austraaliast Põhja-Ameerikani. Muuhulgas on esinetud maailma nimekates kontserdisaalides nagu New Yorgi Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias, Hamburgi Elbphilharmonie’s jm. Kollektiivide on Eesti heliloojate loomingu sagedased esmaesitajad ja nende kontserdikavad on pälvinud kriitikutelt arvukalt esinejad Eesti muusikalavadel. Peadirigendi ja kunstilise juhi Tõnu Kaljuste dirigeerimisel on mõlemad kollektiivid korduvalt esitatud Grammy nominatsioonile ning 2014. aastal pälviti Grammy auhinna Arvo Pärdi albumi „Adam’s Lament“ (ECM) eest.