Kontserdikalender

Tartu ülikooli kooride kontsert “Valgust!” Tartu Pauluse kirikus

03/06/2022

18:00

Dirigent Triin Kochi koorid Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Tartu ülikooli kammerkoor ja Tartu ülikooli naiskoori Tallinna vilistlaskoor saavad juba viieteistkümnendat korda kokku, et maha pidada ühine laulupäev. 

Juubelilaulupäev algab 3. juunil kl 18 avakontserdiga “Valgust!” Tartus Pauluse kirikus ning kulmineerub 4. juunil kl 17 traditsioonilise laulupäevaga Sulbi külas, kandes seekord nime “Õitseaeg”. 

Laulupäevade traditsioon sai alguse viisteist aastat tagasi, kui  dirigent Triin Koch kutsus kõik oma kolm koori esimest korda ühisesse suvelaagrisse Abrukal, aasta hiljem kolis sündmus tema kodumurule Võrumaal Sõmerpalu vallas. Koos tähistati koorihooaja lõppu ja anti lähedalasuvas Sulbi külas kohalikele elanikele meeleolukas kontsert. Sellest ajast on see kolme koori ühine traditsioon. On harukordne, et ühe üsna väikese koha laululaval võib igal suvel kuulata tõeliselt kõrgetasemelist eesti koorimuusikat väga heade kooride esituses ning seetõttu on aastate jooksul laulupäeva publiku arv üha tõusnud.

Triin Koch on Võrust pärit tunnustatud eesti kooridirigent, kes on alates 2007. aastast olnud kõikide noorte ja üldlaulupidude dirigent ja liigijuht. Kõik kolm aktiivse kontserditegevusega koori kuuluvad eesti harrastuskooride paremikku ja on Triini käe all saavutanud auhinnalisi kohti nii Eesti kui ka välismaa konkurssidel. Viimane olulisem õnnestumine oli Tartu ülikooli kammerkoori 2021. aastal ilmunud heliplaat “Ilma hääl”, kus kõlavad Cyrillus Kreegi vaimulikud rahvaviisid ja ilmalikud laulud ning Tõnu Kõrvitsa kooritsükkel „Canticle of the Sun“. Mainimata ei saa ka jätta sel kevadel Tartus ja Tallinnas toimunud TÜ kammerkoori juubelikontserti “Kaksikpühendus”, mis said väga sooja vastuvõtu osaliseks. 

Laulupäeva kontserdid on tasuta.

Laulupäeva toimumist toetavad Eesti kultuurkapital, Roosu talu ja Tartu linn.