Kontserdikalender

Tärkav.VaskID. 15.oktoobril EMTA suures saalis

15/10/2020

19:00

Uksed avatakse kell 18.00, kontsert on vaheajaga

Kevadel toimuma pidanud, ent viiruskriisi tõttu ära jäänud kontsert jõuab viimaks publiku ette! „Tärkav.VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile: sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistanud Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau), kuue EMTA tudengi uudislooming ning Pärt Uusbergi vanade tantsude süidi esmaettekanne.

Samal õhtul on fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks päevaks välja Eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, mis kuulutatakse välja kontserdi lõpus, kui teatatakse ka rahalise preemia saaja, kelle valib orkester. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.

ESINEVAD

Politsei- ja Piirivalveorkester
solist Indrek Vau, trompet (EMTA, ERSO)
dirigent Hando Põldmäe

Õhtujuhid on helilooja Liisa Hirsch ja trombonist Johannes Kiik.

KAVA

Kontserdil kuuleb kaheksat esmaettekannet:

 • Paul DANIEL „Ümberpöördumatu“
 • Tõnis LEEMETS „Noodilood“
 • Hanna Kata NORMA „Marss“
 • Marcelo POLITANO „Atlantic Wandering“
 • Andrea SORDANO „Śūnyatā“
 • Eino TAMBERG „Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129“ (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau
 • Davide UMBRELLO „Valged ööd“
 • Pärt UUSBERG „Süit vanadest tantsudest“
  I Ouverture
  II Allemande
  III Courante
  IV Sarabande
  V Menuet
  VI Bourree
  VII Gigue

PILETID

kuni 10. okt: 10 € / 6 € (täispilet / õpilane, tudeng, pensionär)
alates 11. okt: 12 € / 8 € (täispilet / õpilane, tudeng, pensionär)
toetajapiletid: 15 € / 20 € / 30 €

Piletid on müügil Piletimaailmas (paaris read) ja Piletilevis (paaritud read).

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €, mille tulu läheb MTÜ Puhkpillimuusika Kojale projekti korralduskulude katteks).

KONTSERDI TAUST

Kontserdil on kokku saanud kaks projekti: üheltpoolt EMTA kompositsioonitudengite projekt ühele kutselisele koosseisule uudisloomingu kirjutamiseks ning teisalt Puhkpillimuusika Koja algatatud valdkondlik arendusprogramm, mis on inspireeritud 2016.–2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmist „Sahtlist saali“.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Radisson Blu Sky Hotel

Korraldajad: Puhkpillimuusika Koda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vabaloomingu osakond, Politsei- ja Piirivalveorkester

Liitu sündmusega ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/613979985955191/

Rohkem infot: tiny.cc/vaskID