Kontserdikalender

Tallinna Kammerorkestri hingedepäeva kontsert Tallinna Jaani kirikus

02/11/2023

19:00

2. novembril annab Tallinna Jaani kirikus traditsioonilise hingedepäeva kontserdi Tallinna Kammerorkester koos Soome legendaarse dirigendi Juha Kangasega.

Kontserdi solist on Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat, Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann. Lisaks teevad kontserdil kaasa Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA keelpilliõpilased.

Kontserti dirigeerib Juha Kangas, legendaarne Soome dirigent, estofiil ning tunnustatud Kesk-Põhjamaa Kammerorkestri asutaja ja kauaaegne eestvedaja. Samuti on Kangas oluliselt panustanud Tallinna Kammerorkestri arengusse ja kõlapilti.

Juha Kangas ütleb, tema eesmärk ei ole käia külalisdirigendina juhatamas võimalikult paljusid orkestreid, vaid ta töötab selle nimel, et esitada muusikat, mille kvaliteedis ta on absoluutselt veendunud. Tallinna Kammerorkestriga seob teda kolme aastakümne pikkune traditsioon anda igal aastal vähemalt üks kontsert Eestis või välismaal.

Seekord kohtutakse Tallinnas ning esitatakse maailmaklassikat, mis aitab luua meeleolu algavaks hingedeajaks. Kavas on Soome helilooja Nordgreni „Koko maailma valittanee“, Eesti helilooja Artur Kapi „Eleegia“ ning maailmaklassika Respighi süit nr 3 „Antiche danze e arie“, Vasksi „Musica Dolorosa“, Bachi viiulikontsert E-duur ja Vaughan Williamsi „Fantaasia Th. Tallise teemale“.

Tallinna Kammerorkestri hingedepäeva kontsert algab 2. novembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus. Sissepääs on tasuta.

Juha Kangas on ihaldusväärse Põhjamaade Nõukogu Muusikaauhinna (1993) laureaat ning pälvinud ka Eestis Heino Elleri muusikapreemia (1999) panuse eest Elleri muusika tutvustamisele. Aastatel 1994-1995 oli Kangas Tallinna Kammerorkestri peadirigent.

Tallinna Kammerorkester (TKO), asutatud 1993. aastal, on ligi kolme aastakümne jooksul kujunenud üheks Eesti esinduskollektiiviks. TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on oluliseks osaks 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded, samuti esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui ka romantismiajastu muusika.

Foto: Rene Jakobson