Kontserdikalender

SUUR PALMIPUUDEPÜHA KONTSERT: Johannese Passioon Tallinna Kaarli kirikus

10/04/2022

17:00

Johann Sebastian Bachi aegumatu Johannese passiooni ettekandest palmipuudepühal on tänu Klaaspärlimängu festivalile kujunemas ilus traditsioon, millest on tänavu Tallinna Kaarli kiriku võlvide all taas suurepärane võimalus osa saada. Läänemaailma üht enim mõjutanud sündmust erakordselt dramaatiliselt ja jõuliselt kajastava meistriteose esiettekandest möödub peagi 300 aastat, kuid selle mõju ja kõnetusvõime on endiselt hämmastavalt tugev. Passioon jutustab evangeeliumitekstide ja mõtisklevate kommentaaride abil ristiusu jaoks märgilise tähtsusega Jeesuse elu sündmustest, alates Jeesuse reetmisest kuni tema ristisurma ja matmiseni. Bachi esimesel Leipzigi-aastal valminud oratoorium on varasemalt jäänud sageli Matteuse passiooni varju, ühe enam aga nähakse Johannese evangeeliumil põhineva teose ainulaadset sügavust ning köitvat eripära.

Suurmeistri ajatu muusika elustavad ühiste jõududega solistid Marie Roos, Annely Leinberg, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann ja Alvar Tiisler, organist Piret Aidulo, Collegium Musicale ning Klaaspärlimäng Sinfonietta maestro Andres Mustoneni juhatusel.
Koraalikooridena osalevad ka Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor, ETV tütarlastekoor, Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor.

10. aprillil kell 17 Tallinna Kaarli kirikus