Kontserdikalender

Hingemuusika: segakoor Vox Populi Rootsi-Mihkli kirikus

10/01/2023

15:00

Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli tn 9) esineb teisipäeval, 10. jaanuaril kell 15 segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhatamisel. Kaastegevad on bass-bariton Andreas Väljamäe ja oboemängija Riivo Kallasmaa ning orelil Ulla Krigul. Kavas kõlavad Bach, Lauridsen, Uusberg jt. Vaba sissepääsuga Hingemuusika kontserdisarja korraldab Muusikute fond PLMF.

“On hea meel tuua publikuni koor, kes eelmise aasta Eesti Kammerkooride konkursil saavutas I koha,” räägib PLMF kunstiline juht Pille Lill. “Vox Populi pälvis samal konkursil ka PLMF preemia.”

“Oleme tänulikud, et saame olla osa Hingemuusika kontserdisarjast ja tuua publiku ette kava, mis on saanud inspiratsiooni valgusest, valgustatusest. Nii kuulebki teoseid, mis on pühendatud sisemisele valgusele, aga ka inimlikule soojusele,” sõnab Vox Populi dirigent Janne Fridolin.

Segakoor Vox Populi koosneb keskmiselt 35 lauljast, kes tegutsevad igapäevaelus väga erinevatel elualadel. Laulmine on kooriliikmete kirg ja hobi. Mitmed lauljad osalevad koori tegevuses juba alates selle loomisest 2006. aastal. Vox Populi on Eesti koorimaastikul kõige enam tuntust kogunud koorilavastuste esitamisega, millega on elus hoitud eesti folklooril baseeruvat koorimuusikat, eelkõige helilooja Veljo Tormise loomingut. 

Vox Populi dirigent Janne Fridolin on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi 2003. aastal ning kooridirigeerimise eriala cum laude 2009. aastal. 2017. aastal kaitses Janne Fridolin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktoritöö. 2020. aastal pärjati Janne Fridolin Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali koorimuusika aastapreemiaga, 2022. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgiga ning XVI Eesti Kammerkooride Festivalil parima dirigendi preemiaga.

Kontserdi FB sündmus on leitav siin: https://fb.me/e/2wsHYLUIP.

Vaba sissepääsuga Hingemuusika kontserdid Rootsi-Mihkli kirikus toimuvad alates aastast 2013 iga kuu teisel teisipäeval algusega kell 15.