Kontserdikalender

Segakoor Nooruse 60. sünnipäeva kontserdid

19/09/2020

17:00

Segakoor Noorus tähistab oma 60. sünnipäeva. Kuuskümmend ilusat aastat koorina hõlmab endas pikka ja kõnekat ajalugu, mida kanname edasi niisama suure ja noorusliku innuga nagu veidi enam kui pool sajandit tagasi. Tule juubelda koos meiega Tartus või Tallinnas!
Kontserdi esimeses pooles keskendume Nooruse olevikule ja möödunud kümnendile. Esitleme oma vastilmunud plaati “Lendutõus”, kus kõlab noorte eesti heliloojate poolt kaunitele eestikeelsetele luuletekstidele loodud koorimuusika.

Kaastegevad: Ingely Laiv-Järvi (oboe), Keelpillikvartett Prezioso
Kontserdi teises pooles pöörame pilgu veidi kaugemasse aega ning kanname ette Alo Mattiiseni risotooriumi “Roheline muna”, mida Noorus on laulnud ka varem – täpselt 35 aastat tagasi 1985. aasta mais Tartu Levimuusikapäevadel koos ansambliga In Spe. Solistideks olid toona Peeter Volkonski, Hardi Volmer ja Silvi Vrait. Seekord on meiega koos laval meie andekad vilistlased-solistid Rainer Vilu (EFK), Aule Urb (RO Estonia), Markus Leppoja ning Karl Petti Band. 
Kontserdil dirigeerivad Maarja Helstein ning Taavi Hark. 

Kontserdid toimuvad:12.09 kell 14 Tallinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis 19.09 kell 17 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.
Pileteid saab augustis soetada läbi Hooandja ning alates septembris Piletilevi kaudu. https://www.hooandja.ee/projekt/n60rus-juubelikontserdid-cd-raamat
Kontsertide toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.