Saaremaa Meeskoor SÜM tähistab oma juubelihooaega kontsertidega Kuressaare kultuurikeskuses 15. aprillil algusega kell 17.00 ja Viimsi Artiumis 29. aprillil kell 19.00
Saaremaa Meeskoor SÜM alustas laulutegevust 1973. aasta sügisel. Esimesel tegevusaastal ulatus lauljate arv 140 lähedale. Täna on koori suuruseks 25-28 meest. Saarlaste meestelaul on kõlanud Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Kanadas, Itaalias, Lätis, Leedus ja kõigil Läänemere suurematel saartel. Alates oma tegevuse algusest on SÜM laulnud kõigil sel perioodil toimunud Eesti üldlaulupidudel, Eesti meestelaulupäevadel ja Saaremaa laulupäevadel. Osa on võetud Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud võistulaulmistest. 2008 ja 2013 on koor suutnud hoida oma käes C-kategooria I kohta. 2018. aastal osalesime juba B-kategoorias ja saime 4 koha.
2014. aasta mais toimus kontsertreis Euroopa südamesse. Viisime muusikalist külakosti Luksemburgi eestlaskonnale ja osalesime Pariisi külje all Fontainebleau metsades toimunud festivalil “Euroopa värvid” (Colours of Europe).
2014 sai koor tunnustuse Eesti Kooriühingult, nimetades SÜM-i Eesti aastakooriks panuse eest kohalikku, Saaremaa kultuuriruumi.
2015 Jõudsime edukalt ära käia kauaoodatud reisil Kanadas. Osalesime Lääneranniku Eesti päevadel Vancouveris ja külastasime ka Toronto eesti kogukonda. Väga meeliülendav oli kohtumine maestro Roman Toiga.
2016. aastal oli muljeterikas reis Venemaale, osaledes aktsioonis “1000 eestlast Peterburgis”.
2017.a. mais osales koor Veneetsia koorifestivalil.
2018 osales Saaremaa Meeskoor SÜM Viinis Fr. Schuberti nimelisel kooride konkursil, kust tuldi tagasi oma kategoorias hõbediplomiga.
2018 oli ka aastaks, kus Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp omistas koorile Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia meestelaulu traditsiooni kandmise eest hellast pianost võimsa forteni.
Koori repertuaar on väga lai, hõlmates nii sakraal-, kui ka klassikalist koorimuusikat. Samuti kergemuusika töötlusi. Väga paljud koori kontsertreisid on olnud seotud just sakraalmuusika ja kirikukontsertidega väga paljudes Euroopa kirikutes.
Kuna koori koosseis on viimasel ajal oluliselt noorenenud, siis on see väga positiivselt mõjunud ka koori kõlale ja andnud võimaluse esitada üha nõudlikumat repertuaari.
Kontsertidel kõlab eesti heliloojate koorilooming.
Dirigendid Ester Soe ja Mari Ausmees
Hääleseadja Triin Ella
Kontsertmeister Katre Roolaht
Viimsi Artiumis kaastegev solist Tõnis Sarap (bariton)
Tulge kuulama võimast meestelaulu!
Piletid Piletilevis