Kontserdikalender

Missa Tagore Paide kirikus

10/12/2021

19:00

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Pärt Uusberg: MISSA TAGORE

K 8.12 kell 19 Viljandi Baptistikirik

N 9.12 kell 19 Tallinna Jaani kirik

R 10.12 kell 19 Paide kirik

L 11.12 kell 18 Haapsalu toomkirik

Kavas Anton Bruckneri, Pärt Uusbergi ja Edward Elgari looming

Eda Peäske, Lisanne Rull (harf), Ruslan Petrov (tšello)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Pärt Uusberg


Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb jõulukuul helilooja ja koorijuhi Pärt Uusbergi juhatusel Eesti erinevates kirikutes vaimuliku kavaga „Missa Tagore”. Dirigent on valinud esitamiseks endale hingelähedase muusika, mis toob esile inimhääle ilu kogu selles ulatuses – õrnast ja haprast helist kuni võimsa kõikehõlmava kõlamassiivini.

Peateosena kõlab Pärt Uusbergi kauni helikeelga „Missa Tagore”, kus on kokku põimunud kaks maailma – traditsiooniline missatekst vaheldub India müstiku Rabindranath Tagore luuletusega „Mererannal“, mille puhul kooriga liituvad harf ja tšello. Pärt Uusberg: „Seda teost olen juba alates loomisest soovinud kuulda kutselise koori kõlaväljas. Loodan, et see kava toob esile Eesti Filharmoonia Kammerkoori unikaalse kõla ning sobib hästi detsembrikuusse, kus oleme veel ühe jalaga hingedeaegses sügises, kuid ühtlasi ka juba jõuluootuses.”

Advendiaja pühalikku meeleolu täiendavad tuntud romantiku Anton Bruckneri suursuguselt kõlavad motetid ning inglise helilooja Edward Elgari ebamaiselt ilus „Lux aeterna”.

www.epcc.ee

Piletid Piletilevis.