Kontserdikalender

Mai Simsoni doktorikontsert “Oreli kiituseks” Tallinna Toomkirikus

09/11/2022

19:00

Kolmapäeval, 9. novembril kell 19 Tallinna Toomkirikus Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert „Oreli kiituseks”, juhatab Mai Simson.

ORELI KIITUSEKS. MAI SIMSONI DOKTORIKONTSERT

Kavas:
Zoltán Kodály

Laudes Organi

Rudolf Tobias

Otsekui hirv

Maurice Duruflé

Requiem Op 9 koorile ja orelile (1947/1984)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Dirigent Mai Simson

Kristine Muldma (sopran)

Rainer Vilu (bariton)

Kadri Toomoja (orel)

KONTSERT ON TASUTA!

Kontsert „Oreli kiituseks“ on inspireeritud Rudolf Tobiase ajal alguse saanud suundumustest koori ja oreli muusikas. Kui Zoltán Kodály meile teada pärand põhineb paljus vanale Ungari folkloorile, siis kirikumuusikas leiame Kodály loomingust hoopis teisi allhoovusi. Tobiase ajal otsisid Euroopas paljud loojad oma muusikakultuuri rahvuslikke erisusi. Need hoovused puudutasid ka prantsuse muusikat. Tobiase kaasaegsete, nagu Ravel ja Debussy harmoonilised arendused jõudsid järgnevatesse heliloojate põlvkondadesse. Koori ja orelimuusika vallas on Duruflé kirikumuusika üks kõige eredamaid näiteid. Rudolf Tobias, kes ammutas inspiratsiooni nii saksa, kui teiste eurooplaste koolkondadest, tõi eesti kultuuri laiema muusikalise horisondi.

Mai Simson on koormeister ja dirigent, kes hetkel töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) õppejõuna, dirigendina Eesti Rahvusringhäälingu segakoori juures ning noodikogujuhatajana Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Koormeistri või dirigendina on ta erinevates projektides dirigeerinud Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, kammerkoori Voces Tallinn ja Tallinna Kammerorkestrit.

Antud kontsert kuulub Mai Simsoni EMTA doktorantuuri loominguliste tööde hulka.

Kontserti finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia EMTASTRA projekt).