Kontserdikalender

“Õhtuserenaad”, Leedu riikliku koori Vilnius kontsert Tallinna Niguliste kirikus

28/10/2021

19:00


Dirigent Artūras Dambrauskas

Kavas Leedu koorimuusika:
Vaclovas Augustinas,Giedrius Svilainis, Vytautas Miškinis, Donatas Zakaras, Peteris Plakidis
ja Arvo Pärt, Alfred Schnittke

Piletid 15 € Piletilevis.
Sooduspilet: 10 € Piletilevis koodiga: VILNIUS


Leedu muusika õhtu pakub mitmekülgse ülevaate Leedu heliloojate loomingust nende parima koori, esinduskollektiivi „Vilnius“ esituses, mida juhatab tunnustatud dirigent Artūras Dambrauskas.

Põnev valik heliteoseid maalib pildi rikkaliku helimaastikuga koorikultuurist. Kavas „Õhtuserenaad” on esindatud nii ilmalik kui vaimulik muusika nende hinnatud heliloojatelt, nagu Vaclovas Augustinas, Vytautas Miškinis, Donatas Zakaras. Leedu heliloomingule sekundeerivad maailmanimede, Arvo Pärdi ja Alfred Schnittke teosed.

Leedu riiklik koor „Vilnius“ on oma 50 tegevusaasta jooksul võitnud publiku südamed nii kodus kui võõrsil tänu oma mitmekesisele repertuaarile, kõrgetasemelisele esitusele ja rikkalikule kõlakultuurile. Nende koori on iseloomustatud kui suurepärast loomingulist ja professionaalset kollektiivi, kes oskab köita publikut unikaalsete kavadega. Nende peadirigent Artūras Dambrauskas on hinnatud koorijuht ning õppejõud, kes tutvustab publikule värsked suundi koorimaailmas ning tõlgendab tundlikult nii tänapäevast kõlamaailma kui esitab veenvalt kooriklassikat eelmistest perioodidest.

Kontsert toimub kolme Balti riigi professionaalsete kooride koostöös, kus osalevad Leedu riiklik koor „Vilnius“, Läti riiklik koor „Latvija“ ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Oma kontsertidega tähistavad koorid 30. aastapäeva Leedu, Läti ja Eesti taasiseseisvumisest. Koorid esinevad hooaja jooksul Balti riikide pealinnades kontserdiga, et tutvustada oma koorikultuuri ja pakkuda kuulamiseks paremikku oma heliloojate loomingust.

Kontserdi korraldaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Kontsert toimub koostöös Leedu Vabariigi Suursaatkonnaga Eestis ja Leedu Seltsiga.