Koorimuusika kalender

Kultuurilooline rattaretk “Lauljate Liit 100”

08/07/2021 - 11/07/2021

Kooriühingu eelkäija Eesti Lauljate Liidu loomisest möödub käesoleva aasta septembris 100 aastat.

Sel puhul on Kooriühingul ja aliitudel kavas mitmeid kontserte, loenguid, konverentse ja muid sündmusi, millest esimene on 8.-11. juulil k.a. toimuv kultuurilooline rattaretk „Lauljate Liit 100“. Rattaretke juht on Riina Roose.

Retkel läbime selliseid ilusaid Eestimaa kohti: Holstre, Pulleritsu, Vilimeeste, Paistu, Tarvastu, Heimtali, Kõpu, Lubjassaare, Hüpassaare, Vanaõue, Lahmuse, Suure-Jaani, Lõhavere, Olustvere.

Ja need kohad on seotud meie kultuuriloos tuntud tegelastega: Juhan Aavik, Friedrich Saebelmann, Aleksander Kunileid, Jaan Adamson, August Terkmann, Mihkel Veske, Jaan Bergmann, Johann Köler, Mart Saar, Ann Backhoff (A.H. Tammsaare ema), Carl Robert Jakobson, heliloojad Kapid, Lembitu jt.

Sõidame väikese grupiga ja rahulikus tempos, mis peaks olema igaühele jõukohane. Päevane kilometraaž jääb keskmiselt 35 km kanti, ühel päeval on see ka 50 ning ühel 20 km. Nagu ütles Mart Saar: „Vähem kilomeetreid, rohkem muljeid!“

Ööbime peamiselt turismitaludes (kahesed toad, dušid-tualetid kenasti olemas), õhtust ja hommikust sööme samuti seal – ehk siis kõk matkamugavused on olemas J. Lubjassaares on ööbimiseks aidad, kus ühes ruumis rohkem inimesi (4-5). Voodiriided ja voodid on igal pool olemas, ainult Lubjassaare tarvis tuleks rattakotti pista magamiskott.

Eeldame, et matkasell tuleb retkele kiivri ja tehniliselt korras rattaga, mis kannab ka matkakotti ja millega saab muretult sõita ka mujal kui asfaldil (maastikusõitu me ei tee, aga metsateid jääb marsruudile küll).

Rattaretke osavõtumaks koorijuhile-muusikaõpetajale on 80 € (sh 3 ööbimist ning hommiku- ja õhtusöögid). Lisaks tuleb arvestada lõunasöökidega (neid võtame tee peale jäävates sobivates kohtades ning väikeste annetustega muuseumidele ja kirikutele, kus me käime).

Soovijatel palun anda oma huvist teada hiljemalt 11. juuniks aadressil kooriyhing@kooriyhing.ee!   Kes ees, see sees!

Kui on küsimusi või ettepanekuid, siis kirjutage julgesti: kaie.tanner@kooriyhing.ee! Helistada võib ka: 627 44 51, 51 44 301.