Kontserdikalender

Kopenhaageni tütarlastekoori ja ETV tütarlastekoori ja lastekoori kontsert “Heliseb väljadel” Tallinna Metodisti kirikus

16/03/2024

17:00

Taani parimate hulka kuuluv Kopenhaageni tütarlastekoor asutati 1973. Koori patrooniks on H.R.H. Printsess Benedikte, koduks Sankt Annæ Gümnaasium ja Helligaandskirkenis, Püha Vaimu kirik.   Õukonna, kiriku ja kooli seos on Taanis sajandeid vana traditsioon, mida Kopenhaageni Tütarlastekoor uhkusega hoiab. Tänu hoolikale hääletreeningule, mille läbivad Sankt Annæ Gümnaasiumi 6.-9. klassi tüdrukud (kokku ligi 140 tüdrukut), iseloomustab Kopenhaageni Tütarlastekoori homogeenne kõla. Olenevalt ülesandest esineb koor tavaliselt kuskil 35–70 lauljaga. Koor on avaldanud arvukalt albumeid ning esinenud  üle kogu maailma Põhja-Ameerikas, Aasias ja Euroopas, püüdes alati levitada teadmisi Taani ja Skandinaavia muusikast ning koorikultuurist.

Koorile on kirjutanud paljud Skandinaavia heliloojad, nende hulgas Pernille Sejlund, Louise Alenius, Knut Nystedt, Bent Sørensen ja Bo Holten. Koor esitab ka klassikalist repertuaari nagu Vivaldi, Fauré, Poulenc, Brahms ja Schubert.

Anne-Terese Sales on Kopenhaageni Tütarlastekoori peadirigent aastast 2022. Tal on aastatepikkune kogemus nii lastekooride, noortekooride kui ka täiskasvanute kooride dirigendi ja õpetajana – nt kammerkooriga Laetitia Musica, Taani tütarlastekooriga ja juhendajana koorikursustel. Anne-Terese Sales on õppinud Lõuna-Taani Konservatooriumis ja Taani Kuninglikus Konservatooriumis, kus ta on olnud ka õpetaja.

Keelpillikvartett AKELA loodi Taani Kuninglikus Konservatooriumis 2019. aastal ning on juba pärjatud  auhindadega mitmetel rahvusvahelistel kammermuusika konkurssidel. Kvartetil on  ambitsioon mängida erinevate kontseptsioonidega kontserte.  2022. aastal kutsuti kvartett osalema Le Dimore del Quartetto – rahvusvahelises võrgustikus, mis toetab noori rahvusvahelisi keelpillikvartette.

Pianist Mette Juliane Christensen debüteeris  2004. aastal, töötades Ooperiakadeemias, Ooperis ja konservatooriumis. Alates 2008. aastast on ta seotud Sankt Annæ Gümnaasiumiga. 

Täpsemalt koorist:

Facebookis

Instagrammis

Sankt Annæ Pigekor – Sankt Annæ Gymnasium