Kontserdikalender

Kontsert „Arm astus” Tallinna Peeteli kirikus

08/05/2022

20:00

8. mail toimub Tallinna Peeteli kirikus kontsert „Arm astus”, kus teeb oma debüütesinemise kammerkoor Avis Animi noore dirigendi Leiu Tõnissaare käe all ja nendega koos musitseerib ka Eesti Saksofonikvartett. Kõlab värvikas ja sume kevadõhtune kava, pühendusega kõikidele emadele.

“Ema, sulle rõõmuks see laul – mured kõik minema viib.” Sellest kirjutab Märt Hunt. On ju emad tihti need, kes muredes kuulavad, lohutavad ja lõpuks teed näitavad. Soovime oma kontserdiga hoopis ise need mured minema viia. Kontserdiga tähistavad noored oma panust ja tänu oma kallitele inimestele. Muusikavalik on väga värvikirev, et iga kuulaja leiaks loo, millega suhestuda. 

Kontserdikava viib kuulajaid uudishimulikku ruumi, kus leidub unenäolisust, piiride kompamist ja ka pisut kelmikust – kõlab nii esiettekandeid, teoseid eesti klassikutelt kui ka saksofonivarasalvest. Esmakordselt jõuavad publikuni kontserdi nimilugu „Arm astus”, mille Karl Tipp on loonud segakoorile ja saksofonikvartetile ning Pille-Riin Langeprooni kirjutatud segakooriteos „Unenäopuul”, mis on loodud Doris Kareva tekstile. Karl Tipp kirjeldab oma teost järgmiselt: „„Arm astus” on teos, mis sündis südamlikult hardal hetkel, kus leidsin lohutust metsast. Armastus on ülev ja võib kanduda igale kallile inimesele ja kõigele erilisele.” „ „Ta kiigub haldjate süles, kahe maailma vahel – puhas leheke unenäopuul,” on fraas Doris Kareva kaunist luuletusest, mis kannab endas puhtust, mis meie kõigi sisemiste laste sees peitub. See sisemine laps aitab meil elus kergusega edasi liikuda, kui me vaid talle piisavalt tähelepanu ja aega anname. Taolist kergust soovin ka teosega „Unenäopuul” kuulajateni tuua,” kirjeldab Pille-Riin Langeproon, rääkides Peeteli kirikus esmaettekandele tulevast teosest. Kevadõhtusele kontserdile lisavad värve Veljo Tormise segakooriteosed ning Astor Piazzolla ja Guillermo Lago saksofonikvarteti looming. 

Kontserdil esinev kammerkoor Avis Animi” on sõpruskond, dirigendiks Leiu Tõnissaar, keda ühendab tegutsemisjanu ja julgus eksperimenteerida. Nende eesmärgiks on vabaduse ja hingelisuse põimimine ning soov oma kõlapildis leida kammerkoorile omast intiimsust ja nüansirohkust. Lisaks teeb kaasa Eesti Saksofonikvartett, mille asutas tuumik Eesti noortest tippsaksofonistidest: Rene Laur, Karl Tipp, Roland Mällo ja Tanel Koho. Noored ja hakkajad saksofonistid, kes said kokku Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on nüüd koos mänginud mõne aasta ja kogumas endale laialdasemat publikut.

Piletid saadaval Fienta keskkonnas ja pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.