Kontserdikalender

Kammerkoori Kolm Lindu kontsert “Canticle of the Sun”

22/03/2020

17:00

Kammerkooril Kolm Lindu ja dirigent Mikk Üleojal tulevad 21. ja 22. märtsil 2020 Tartus ja Tallinnas kontserdid “Canticle of the Sun”. Kontserdikava tuumaks on Tõnu Kõrvitsa kooritsükkel „Canticle of the Sun“, mille kõrvale on valitud Pärdi ning Uusbergi teosed “Päikeselaulu” intensiivsust ja vabadust toetama ning kaasa rääkima.  
 
Midagi mind Tõnu Kõrvitsa muusika juures väga puudutab.
Võib-olla on see tähelepanuväärne maastik. Kõrvits kirjutab üldse väga huvitavaid maastikke, “Lageda laulud” on minu meelest tõesti nagu mööda suurt, inimtühja nõmme luusimine ja iseendaga vestlemine, “Canticle” seda enam (kuigi tema maastik on hoopis abstraktsem). On väga lihtne lauldes või kuulates unustada, et alusmaterjal on üks üsna lühike luuletekst, sest iga lõik on omaette tekstuur, omaette maik, omaette pilk.
Võib-olla on see tõsiasi, et Kõrvits ei kirjuta kunagi naiivset muusikat. Sakraalne muusika sageli on naiivne või vähemalt rõhub mingitele stampmotiividele, aga „Canticle of the Sunis“ on neid motiive terve spekter, neile on lähenetud tundlikult ja delikaatselt, need on harukordsed. Mitte midagi ei öelda liiga otse, liiga järsult; kuulaja peab tõepoolest mõtlema, kui ta tahab kuhugi jõuda.
Võib-olla on see kombinatsioon sedalaadi värskusest, mida tavaliselt tunnetan vanamuusikas, ja sedalaadi laetusest ja energiast, mida tunnetan nüüdismuusikas.
Mis see on, ma ei tea. Igatahes on “Canticle” üks hoopis teistmoodi teos.
(Rahel, Kolme Linnu sopran)

 
Kontserdil esineb Kammerkoor Kolm Lindu sega-, mees- ja naiskoosseis. Koostööprojekti raames astuvad meeskooris üles neli Eesti Rahvusmeeskoori lauljat: Kuldar Schüts, Priidu Aardam, Kaarel Kukk, Rasmus Erismaa. Solistina teeb kontserdil kaasa Iris Oja, koormeister on Valter Soosalu.
 
KAVAS:
Tõnu Kõrvits „Canticle of the Sun“
Arvo Pärt „Da pacem Domine“
Arvo Pärt „I am the True Vine“
Arvo Pärt „Zwei Beter“
Pärt Uusberg „Mis on inimene?“
Pärt Uusberg „Sicut cervus“
Pärt Uusberg „Siis tahaks olla kiriktorn vee taga“
Pärt Uusberg „Taaveti psalm nr 121“, I osa
 
PILETID:
L, 21.03.2020 kell 19 Tartu Ülikooli aulas 10€/7€
P, 22.03.2020 kell 17 Mustpeade majas 12€/8€
 
Toetajapilet: 15€, 20€. Toetajapiletite tulu läheb koori esinemisrõivaste õmblemiseks ja järgmise hooaja ettevalmistamiseks; selle soetajad saavad kohapealt kaasa kava ning võimaluse istuda soovi korral broneeritud kohtadel reas „Toetajapiletid“.

Piletid on müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja 30 minutit enne kontserdi algust kohapeal.


 Lisainfo: kolmlindu@gmail.com
www.fb.com/kolmlindu

Kontsert Facebookis

 
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Korporatsioon Ugala, Studio Mari Seger, Universal Edition 49, SP Muusika, Eesti Muusika Infokeskus, Hansa Liinid
 
————————————
KAMMERKOOR KOLM LINDU on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor. Koor naudib muusikalisi väljakutseid ning mõtestatud ja nõudlikku tööprotsessi. Kollektiivi jaoks on oluline austus ja rõõm üksteise ning muusika vastu ja nii oleme teinud inspireerivat koostööd dirigent Benjamin Kirkiga (kava „Kui ööbik, luik ja koolibri…“), dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga (kava „Creator Spiritus“). 2019. aastal andsime 4 kontserti dirigent Valter Soosaluga: põhjamaade muusika kava koostöös tšellist Theodor Sinkiga ning jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ja kontsertmeister Ebe Münteliga. 2020. aasta toob koorile põnevaid projekte mh Kadri Voorandi, Mikk Üleoja, Jaan-Eik Tulve ja Jānis Ozolsiga. Kammerkoor Kolm Lindu dirigent ning ühtlasi selle kontserdi koormeister on Valter Soosalu.

MIKK ÜLEOJA on alates 2011. aastast Eesti Rahvusmeeskoori peadirigent. Ta on lõpetanud 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia prof Ants Üleoja dirigeerimisklassis ja kaitsnud samas 2004. aastal muusikamagistrikraadi (juhendaja prof Toomas Siitan). Ta on laulnud Maailma Noortekooris (1989–1992), Eesti Rahvusmeeskooris (1994–1996), Eesti Filharmoonia Kammerkooris (1996–2000) ning gregooriuse laulu ansamblis Vox Clamantis (1998–2011). Aastatel 1998–2011 oli ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister. Mikk Üleoja dirigeerimisel on ilmunud kuus plaati, neist kaks – Galina Grigorjeva autoriplaat „In paradisum“ ja Henrik Ødegaardi autoriplaat „Te lucis anteterminum“ – on salvestatud Eesti Rahvusmeeskooriga.