Kontserdikalender

Kammerkoor Kolm Lindu ja dirigent Valter Soosalu “Suur maalritöö”Dzintari kontserdisaalis (Läti)

07/05/2022

19:00

Kammerkoor Kolm Lindu
dirigent Valter Soosalu
R, 29.04.2022 kl 19 Tartu Ülikooli aulas

P, 01.05.2022 kl 17 Tallinna Mustpeade majas


Olete oodatud meie 2022. aasta kevade kontsertidele! Kui suur osa repertuaarist on paljudele Eesti kooridele soojalt tuttav, siis meie oleme varem avalikul kontserdil laulnud neist vaid kahte: Tormise “Murueide tütred” ning möödunud laulupeol esitatud Saare “Noore veljo, veeritäge”! Suure isuga valmistame ette kolmandat, seekord pikemat esmaettekannet – meie oma Tartu helilooja Ardo Ran Varrese Ellen Niidu sõnadele kirjutatud “Suur maalritöö”.
Kohtumiseni!

𝗞𝗔𝗩𝗔𝗦
Ardo Ran Varres / Ellen Niit “Suur maalritöö” – esmaettekanne
Cyrillus Kreek, Selga Mence, Mart Saar, Veljo Tormis, Juris Vaivods
Valguskunstnik on Terje Kähr. Plakati autor on kunstnik Ingmar Järve.

𝗣𝗜𝗟𝗘𝗧𝗜𝗗
Tartus: 8 € / 6 €, al 11. aprillist 10 € / 7 €
Tallinnas: 10 € / 8 €, al 11. aprillist 12 € / 9 €
Toetajapiletid 15 € / 20 € / 25 € koori tegevuse toetamiseks (Läti kontserdid, esinemisrõivastus, hääleseade)
Piletid on müügil Piletimaailmas ja Piletilevis ning 30 minutit enne kontserdi algust kohapeal.

𝗜𝗡𝗙𝗢
Facebook’i leht: https://www.facebook.com/kolmlindu
Instagram: https://www.instagram.com/kolmlindu/
Täname: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, korp! Ugala, Hansa Liinid, SP Muusikaprojekt,Eesti Muusika Infokeskus, Kirjastus Muusika, Fennica Gehrman, Manna Couture, Studio Mari Seger

* * *
KAMMERKOOR KOLM LINDU on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor, kellel on käimas 5. hooaeg. Meie dirigent on Valter Soosalu. Koor naudib muusikalisi väljakutseid ning mõtestatud ja nõudlikku tööprotsessi. Kollektiivi jaoks on oluline austus ja rõõm üksteise ning muusika vastu ja nii oleme teinud koostööd dirigent Benjamin Kirkiga (kava “Kui ööbik, luik ja koolibri…”), dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga (kava “Creator Spiritus”), dirigent Mikk Üleoja ja solist Tuuri Dedega (kava “The Canticle of the Sun”). 2019. aastal andsime 4 kontserti dirigent Valter Soosaluga: põhjamaade muusika kava koostöös tšellist Theodor Sinkiga ning väga menukaks kujunenud jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ja kontsertmeister Ebe Münteliga. 7. augustil 2020 korraldas Kammerkoor Kolm Lindu koostöös Kammerkoor Helü ja Tartu Linnamuusemiga suurprojekti Veljo Tormise pärandi auks Tartu lauluväljakul: päikesetõusust öö saabumiseni kõlas 18 tundi Tormise muusika 400 erinevat salvestust, mille vahele olid pikitud Fred Jüssi loodushelid. 2021. aasta suvel tähistasime “Nukitsamehe” filmi 40. sünnipäeva Urissaares (Olav Ehala ansambel, Vabajala rahvatantsijad, solistid). Kammerkoori Kolm Lindu naislauljad kannavad kunstnik Mari Segeri kõrvaehteid kollektsioonist “Leaves” ning keskkonda hoidvast peenvillasest materjalist valmistatud kooriseelikuid. 
VALTER SOOSALU on Kammerkoori Kolm Lindu dirigent. Ta on laulja ja koorijuht, kes naudib muusikat mitmel rindel. Kolme Linnu tegemistega on ta käinud koormeistrina kaasas alates koori loomisest, dirigendina on ta Kolmes Linnus juhatanud lisaks väiksematele ülesastumistele nelja suuremat kava: põhjamaade muusika kontserdid koostöös tšellisti Theodor Sinkiga, jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ning kontsertmeistri Ebe Münteliga, “Nukitsamehe” kontsert 2021. aasta suvel koostöös Urisaare Rantšo, Olav Ehala ansambli, Vabajala rahvatantsijate ja solistidega ning nüüdsed kontserdid Tartus, Tallinnas ja Lätis. Soosalu on alates 2020. aastast Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori peadirigent. Koormeistri/assistendina on teda sidunud koostöö kollektiividega, nagu kammerkoor Voces Musicales, kammermeeskoor Revalia, segakoor HUIK! ja Eesti Rahvusringhäälingu segakoor, lisaks on ta kaasa teinud Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori projektides. Valter Soosalu on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat. Möödunud juubelilaulupeol oli Soosalu taas segakooride ees dirigendipuldis, tuleval noorte laulupeol on Soosalu segakooride liigijuht.