Kontserdikalender

Kammerkoor Collegium Musicale:  Mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ Tartu Lodjakojas 

13/06/2024

22:00

Kammerkoor Collegium Musicale osaleb  Mütopoeetilises oratooriumis „Emajõe sünd“. 

Esmaspäevast alates on kammerkoor Collegium Musicale ja kogu etenduse meeskond teinud proove Tartu Lodjakojas, täna, neljapäeval 13.juunil esilinastuva mütopoeetilise oratooriumi “Emajõe sünd” jaoks. Dirigent Endrik Üksvärav: “Meeskond kellega oratoorium lavale tuuakse on erakordselt professionaalne ja loov. Etendus on visuaalselt ja heliliselt rikkalik, kaasahaarav, mõtlemapanev ja täis heas mõttes üllatusi.”

Mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ on multimeediateos milles põimuvad loodus- ja inimhääled kaasaegse muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega. Uudisteose peategelaseks on Emajõgi, Lõuna-Eesti olulisemaid sümboleid ja maamärke, ning temaga seotud pärimused ja ajalugu.

Muusika Märt-Matis Lill, libreto Valdur Mikita ja Margus Kasterpalu, loodusdokumentaal Remek Meel, video ja animatsioon Taavi Varm, lava ja kunstnik Kristjan Suits, lavastaja Margus Kasterpalu.

Loodava heliilma lähtekohaks on loodushelid, millele on salvestusel oma hääle lisanud ERSO orkestrandid. Lavalises esituses lisanduvad erinevad elektroonilised instrumendid (Tammo Sumera), löökpillid (Vambola Krigul ja Anto Õnnis), kannel (Anna-Liisa Eller), kammerkoor Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav) ja vokaalsolist Iris Oja.

Lisaks lauljatele ja muusikutele on laval näitleja Andres Mähar ja neli tantsijat (koreograaf Ingmar Jõela), kelle esitatu toetab ja liigendab muusikalist ja visuaalset narratiivi. Tekstina on lisaks rahvaluulele kasutatud mitmete eesti luuletajate loomingut.
Lavastus on ühes vaatuses ja kestab 90 minutit. Etendused toimuvad 13/14 juunil 2024, kell 18.00 ja 22.00,  Tartu Lodjakojas
Piletid saadaval Piletilevis.