koolitus

Juhatuse Kompetentsikeskuse koolitus “Milline on loll MTÜ juhatuse liige ja kuidas sellist tiitlit vältida?”

17/10/2020

MTÜ juhatuse liikmetel on sageli jutustada huvitavaid lugusid sellest, kuidas neid juhatuse liikmeks kutsuti ja kui vähe nad sel hetkel teadsid, millised on  tegelikult juhatuse liikme õigused, kohustused ja vastutus. Päris sageli on enne juhatuse valimisi inimestele ligi astutud ka jutuga, et “tule juhatusse, väga oleks ühte juurde vaja…mitte midagi ei pea tegema…”  ja vihjatud, nagu oleks MTÜ kuidagi lihtsam ja kerglasem tegevuse formaat, kui muud liiki juriidilised isikud. Ja sealt edasi on saabunud pikk avastamine, et kuhu ja kuidas ma küll ennast olen lubanud..

See koolitus on mõeldud kõigile MTÜ-de juhatuste liikmetele. Nii neile, kes alles kaaluvad, kas öelda oma “jah”-sõna vastuseks ettepanekule hakata juhatuse liikmeks. Kuid ka kõigile neile, kel see otsus juba tehtud ja nüüd käes aeg asuda uurima, kuidas võetud ülesandeid vapralt ja väärikalt täita.  Aga kindlasti ka kogenud juhatuse liikmele, kes soovib saada kinnitust, et on endiselt õigel teel.

Koolitusel uurime MTÜ juhatuse liikme kompetentsusprofiilis olevaid oskusi ja teadmisi ning iga osaleja saab hinnata oma küpsust ja valmisolekut tegutsemiseks juhatuse liikmena. Vaatame üheskoos läbi ka levinud legendid MTÜ olemuse ja tegevuse kohta ning uurime, mis mittetulundusühingute seaduses tegelikult kirjas on.
Kui vajad nõu ja abi MTÜ juhatuse liikme ülesannete uurimisel ja soovid vahele jätta vähemalt osa teiste poolt tehtud vigadest, oled väga teretulnud!

Täiendav informatsioon SIIT: https://juhatus.ee/events/17-10-2020-milline-on-loll-mtu-juhatuse-liige-ja-kuidas-sellist-tiitlit-valtida/