koolitus

Juhatuse Kompetentsikeskuse koolitus “Juhatuse liikme esindusõigus ja selle piiramine”

25/11/2020

Esoteerikahuviliste üle tehakse sageli nalja ja tõepoolest ajab ju itsitama, kui inimene väidab, et surnud naabrimehe vaim istub parasjagu köögilaua taga ja temaga on võimalik juttu ajada. Aga needsamad itsitajad on täiesti tõsise näoga, kui juttu tuleb juriidiliste isikute huvitavatest seiklustest…

Juriidiline isik on fiktsioon, kus registrikande tegemisest alates eksisteerib õigusruumis õigussubjekt, keda keegi pole oma silmaga näinud. Ja sellest hoolimata võib juriidilisel isikul olla väga palju ja eripalgelisi õigussuhteid nii füüsiliste kui ka juriidiliste isikutega.

Kuidas see ometi võimalik on, kui sellel juriidilisel fiktsioonil pole suud ega silmi, et oma tahet õigussuhete loomiseks väljendada? Siin tulevadki appi juhatuse liikmed, kelle üheks põhifunktsiooniks on juriidilise isiku esindamine. Lihtne ja selge ju? Pealtnäha tõesti, kuid igapäevaelus üsna nüansirikas teema.

Kõigil juhatuse liikmetel on seadusest tulenevalt ühetaoline ja piiramatu esindusõigus ning seda saab registrist vaadata, kes on ühe või teise ühingu juhatuse liikmed. Või kas ikka saab? Koolitusel uurime, milline tähendus on registrisse kantud infol, kuidas ja millal algab ja lõppeb juhatuse liikme ametiaeg ning sellega kaasnev esindusõigus. Arutleme ka selle üle, millal ja miks on mõistlik juhatuse liikme esindusõigust piirata ning kes ja kuidas seda tegema peaks. Ja lisaks seadusest tulenevale esindusõigusele võtame jutuks ka tehinguga saadud esindusõiguse.
Kui ka Sulle tundub, et juriidilise isiku õigusvõime ja esindamisega seonduv väärib lähemat uurimist, siis on see koolitus just õige koht selleks.

Täiendav informatsioon SIIT: https://juhatus.ee/events/25-11-2020-juhatuse-liikme-esindusoigus-ja-selle-piiramine/