Kontserdikalender

Heategevuslik jõulukontsert “Lähedal” Niguliste kirikus

20/12/2021

19:00

“Tahan hoida sind pilvedes, hoida maha langemast.
Tahan olla see soojus, mis talvel su põue sirutab.”

Segakoor Vox Populi jõulukontsert on seekord ainulaadne – heategevuskontserdil „Lähedal“ astuvad koos kooriga üles laulja Inger ja harpejji-virtuoos Valter Soosalu. Heategu loob lähedust – kontserdi toetajapiletite müügist saadud tulu läheb annetusena vähiravifondile „Kingitud elu“.

Kontserdid toimuvad:
– 20. detsembril kell 19.00 Tallinna Niguliste kirikus;
– 21. detsembril kell 19.00 Eesti Rahva Muuseumis.

Äratundmisrõõmu pakuvad armastatud jõululaulud ja Ingeri originaallooming, koorimuusikat kõlab Eric Whitacre’i, Tõnu Kõrvitsa, Mari Amori ning Olav Ehala sulest. Nii saate- kui sooloesituses viib kuulajad helimaagilisele rännakule Valter Soosalu harpejjil. Kontserdil kõlab esmakordselt Ingeri laul “Lähedal” koori esituses!

Olete väga oodatud!


INGER on noor Eesti laulja ja laulukirjutaja, kes näeb maailma ja muusikat selgete ja siiraste silmadega ning mõtleb südamega. Tema muusikaline karjäär sai alguse juba lapsepõlves, kuid laiem avalikkus tunneb teda 2017. aasta Noortebändi finaalist. 2019. ja 2020. aastal jõudis ta Eesti Laulu konkursi finaali ning sai kutse osalema Los Angeleses toimuval MUSEXPO konverentsil. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis klassikalisi löökpille. Lisaks mitmetele Eesti festivalidele nagu Tallinn Music Week, Intsikurmu, Valgeranna festival, jpt, on ta andnud kontserte ka Lätis, Hollandis, Saksamaal ja Hiinas.

VALTER SOOSALU on Eesti dirigent, laulja ja multiinstrumentalist. Tema kireks on viimasel ajal instrument nimega harpejji, mille tootjafirma Marcodi Musical Products valis ta 2020. aastast oma uueks esindusartistiks.

VOX POPULI liikmetele on laulmine hobi ja kirg, mis on koori viinud kõrgetasemelisele kontserttegevuseni. Segakoor Vox Populi on nii rahvusvahelistel kui ka kodustel konkurssidel saavutanud mitmeid kuldmedaleid ja -diplomeid. Eesti koorimaastikul on Vox Populi kõige enam tuntust kogunud koorilavastuste esitamisega, millega on elus hoitud eesti folklooril baseeruvat koorimuusikat, eelkõige helilooja Veljo Tormise loomingut. 2019. aastal ilmus kooril album „Ajasillal“. Segakoor Vox Populi dirigent, kunstiline juht ja looja on Janne Fridolin, abidirigent Ingrid Orumaa, hääleseadja Andreas Väljamäe.


NB! Kontserdi korraldamisel lähtume hetkel vabariigi valitsuse poolt kehtestatud nõuetest avalikele üritustele.
Kontserdi külastaja peab esitama koos isikut tõendava dokumendiga:

COVID tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta (alates 18. eluaastast).
COVID tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või kehtiva negatiivse testitulemuse (alates 12-17. eluaastast).

Külastajatel alates 12. eluaastast kehtib siseruumides maskikandmise kohustus.