Kontserdikalender

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avaldab Ukrainale toetust, korraldades 6. märtsil kell 12.00 EMTA suures saalis heategevuskontserdi.

06/03/2022

12:00

Kontserdi otseülekannet on võimalik jälgida ka ERR-i kultuuriportaalist.

Avasõnad lausub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja, kõneleb haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Ukraina ja eesti autorite loomingut esitavad EMTA koor ja kammerorkester kooridirigeerimise õppejõu Hirvo Surva ning üliõpilaste Ode Pürgi ja Valle-Rasmus Rootsi juhatamisel, Oksana Lohinova (klaver) ja Elena Bražnik (sopran, Rahvusooper Estonia), Georg Maaten (viiul), Erki Pärnoja (elektrikitarr), luuletaja Katya Novak-Botnar, Vene Teatri näitlejad Aleksandr Žilenko, Dmitri Kosjakov, Anna Sergejeva-Marvina, Viktor Marvin, Natalia Murina, Anastassia Tsubina-Aleksejeva, Ivan Aleksejev ning lavakunsti osakonna õppejõud Lembit Peterson, Indrek Sammul, Külli Teetamm, Anu Lamp ja 30. lennu üliõpilased. Kontserdi lavastab lavakunsti üliõpilane Marta Aliide Jakovski. 

“Oma kontserdiga soovime toetada Ukrainat ja ukrainlasi, kes äärmuslike kannatuste ja katsumuste hinnaga võitlevad oma vabaduse ning kogu Euroopa inimväärse tuleviku nimel. Täna on iga südametunnistusega inimese kohus neid aidata ja toetada,” sõnab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fond annetab kogu piletitulu Eesti Punase Risti abiga Ukraina elanike toetuseks. Samuti on võimalik annetustelefonide kaudu ja kohapeal sularahas annetada Eesti Pagulasabile Ukraina põgenike abistamiseks. Pagulasabi annetustelefonide numbrid on 9003801 (5 EUR), 9003802 (10 EUR), 9003803 (50 EUR).