Kontserdikalender

Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljad, külalissolist Valter Soosalu ja Tallinna Kammerorkester: kontsert „Kõrvaring V“ Viimsi Artiumis

03/03/2023

19:00

Reedel, 3. märtsil kell 19 toimub Viimsi Artiumis sarja „Kolm kontserti kolmekümnendaks“ esimene kontsert. Laval on Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljad ja külalissolist Valter Soosalu (laul, harpejji) koos 30. sünnipäeva tähistava Tallinna Kammerorkestriga.  Kontserti dirigeerib Tõnu Kaljuste.

Eksklusiivne „Kõrvaring V“ kontsert toob üheks õhtuks Tõnu Kaljuste valikul publiku ette Eestis vähekuuldud väärt muusika. Üks autoritest on tugevalt seotud popkultuuriga ja teine väljendab end sageli kultuuritraditsioonide üleselt.

Kontserdil kõlab USA helilooja Sufjan Stevensi süit albumi „Run Rabbit Run“ muusikast. Selle algupärane versioon oli elektrooniline, kuid siis otsustas autor luua sellest instrumentaalteose. Kuidas arvutimuusika helisid ja kõlavärve – isegi kriukse-katkestusi ning „valget müra“ on võimalik esitada viiulitel, tšellodel ja kontrabassidel, seda saab kontserdil kuulda Tallinna Kammerorkestri esituses.

Vokaalsolistina ja harpejji-instrumenti mängides teeb kontserdil kaasa Valter Soosalu. Koos Tallinna Kammerorkestriga esitab ta Stevensi „Fourth of July“ ja „Mystery of Love“.

Seejärel liituvad lavalolijatega Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljad, et esitada  Homerose kuulsaimast eeposest inspireeritud Kareem Roustomi „Hurry To The Light“. Teos põhineb Emily Wilsoni uuel „Odüsseia“ tõlkel ning sõna saavad naised – Kirke, Penelope, sireenid ja Odüsseuse ema vaim räägivad, kuidas nende valikud ja tegevused mõjutasid Odüsseuse teekonda. Penelope truudus on narratiivi oluline punkt.

Kareem Roustom on põnev Süüria-USA päritolu helilooja. Temalt on kontserdikavas teinegi teos -„Dabke“, mille juured on Lähis-Ida kultuuris.

Sõbrahinnaga sooduspiletid 3. märtsi „Kõrvaring V“ kontserdile on saadaval Piletilevist salasõnaga „MUUSIKAHUVILINE“: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/kolm-kontserti-kolmekumnendaks-korvaring-v-384098/