Kontserdikalender

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontsert “Jõul 2022”: Antonio Vivaldi „Dixit Dominus“ ja aegumatud jõululaulud Tallinna Jaani kirikus

11/12/2022

17:00

Maailmas hinnatud muusikud  Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester
kutsuvad jõulueelsel ajal nautima igihaljast klassikat kontsertidel

JÕUL

8.12 kell 19 Pärnu kontserdimaja
9.12 kell 18 Käina Huvi- ja Kultuurikeskus
11.12 kell 17 Tallinna Jaani kirik

Antonio Vivaldi – „Dixit Dominus“
Aegumatud jõululaulud

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester
Solistid: Yena Choi, Laura Štoma, Anna Dõtõna, Danila Frantou, Raul Mikson, Geir Luht
Dirigent Tõnu Kaljuste

Helge ja üleva meeleolu loovad armastatud jõululaulud, nagu „Üks roosike on tõusnud“, „Ma tulen taevast ülevalt“, „Maa on nii kaunis“, „Oh kuusepuu“ „Karjased, oh öelge meile“ „Püha öö“ ja paljud teised tuntud jõulukoraalid, mis on seatud spetsiaalselt keelpilliorkestrile ja koorile. Pidulikkust ja sära lisab kahele koorile, solistidele ja instrumentidele loodud „Dixit Dominus“, mis kuulub Antonio Vivaldi olulisemate kirikuteoste hulka.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste on aastaid ühiselt kontserte andnud nii Eestis kui ka kaugemal – Euroopast Austraaliani ja Aasiast Põhja-Ameerikani. Arvo Pärdi muusika hinnatud interpreetidena on neid kutsutud esinema maailma paljudele mainekatele lavadele. Kollektiivide ja Tõnu Kaljuste ühine salvestis „Adam’s Lament“ (ECM) pärjati Grammy auhinnaga. Tõnu Kaljuste asutas Eesti Filharmoonia Kammerkoori 1981. aastal ja Tallinna Kammerorkestri 1993 ning on mõlema kollektiivi peadirigent.

Kontsert sobib peredele. Kestus: 1 h ja 15 min.
Piletid 15–20 eurot müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.
Vt veel: www.epcc.eewww.filharmoonia.ee