Kontserdikalender

Collegium Musicale kontsert Tartu Pauluse kirikus (Corelli Music)

28/12/2021

20:00

Collegium Musicale järgmised kontserdid:
Laupäeval, 18. detsembril kell 17 Kärdla kirikus koos Hiiumaa kammerorkestriga
Pühapäeval, 19. detsembril kell 17 Sillamäe kultuurikeskuses
Teisipäeval, 28. detsembril kell 20 Tartu Pauluse kirikus (Corelli Music)
Kolmapäeval, 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus (Corelli Music)
Laupäeval, 1. jaanuaril 2022 kell 17 Tallinna Jaani kirikus Bachfesti avakontsert

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori 11. tegevusaasta sisse jäävad lisaks Eestile kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Liibanonis, Kreekas, Hollandis ja Jaapanis. Olulistest festivalidest saab välja tuua näiteks Rhein Vokal ja Schleswig-Holstein Saksamaal, Al Bustan International Festival Liibanonis, Moravsky Autumn Brnos, Tšehhis ja Wratislavia Cantans Poolas. Kollektiividest kindlasti Helsingi Barokkorkester (Soome), Raschér Saxophone Quartet (Saksamaa), NFM Leopoldinum Kammerorkester (Poola) ja barokkansambel Barrocade (Iisrael). 
Aastas annab Collegium Musicale ca 40 kontserti. Eesti heliloojatest on enim esitatud Veljo Tormise loomingut.2020. aastasse jäi ühtlasi kolme tunni jagu eesti heliloojatelt tellitud teoste esiettekandeid.

Koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla.

2017 võitis koor EBU rahvusvahelise koorikonkursi „Let the People Sing“ Grand Prix. Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Eesti Kultuurikapitali Helikunsti Sihtkapital tunnustas kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat 2018. Aastal aastapreemiaga Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal. Lisainfo koori kohta: www.collegiummusiale.ee ja www.facebook.com/choircollegium