Kontserdikalender

Beethoveni „Missa solemnis“ Tallinna Jaani kirikus

03/10/2021

19:00

Beethoven „Missa solemnis“
L 2. oktoobril kell 19 Tartu Pauluse kirikus
P 3. oktoobril kell 19 Tallinna Jaani kirikus
Kontserte dirigeerib Tõnu Kaljuste.

Laval on rohkem kui poolsada muusikut: solistid Yena Choi (sopran),  Helen Lepalaan (metsosopran),  Markus Schäfer (tenor), Lisandro Abadie (bass-bariton), Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester.

Piletid müügil Piletilevis

Kuidas osta pilet soodsama hinnaga?  Piletid on müügil Piletilevis
Soodsam on osta 5-inimese pilet Pakume soodsamat hinda õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 
Kontserdile tulles võtke palun kaasa COVID-tervisetõend ja isikut tõendav dokument. Alla 18-aastastel ei ole vaja COVID-tervisetõendit esitada.

Miks tulla kontserdile?

Beethoven pidas „Missa solemnist“ oma suurimaks tööks. Partituuri tiitellehele kirjutas ta: „Mis südamest tulnud – las minna see jälle südamesse!“ Kui otsida, milline Beethoveni viimaste aastate töödest paljastaks kõige paremini helilooja keerulise suhtumise eksistentsi, siis on see just „Missa solemnis“, mis isegi rohkem kui 9. sümfoonia väljendab tema kõige isiklikumaid mõtteid ja tundeid, ajastu valu ja traagikat.  See on võimas ja  dramaatiline teos, tulvil haaravaid emotsioone. Eesti kontserdisaalides esitatakse seda teost harva.

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on aastaid ühiselt kontserte andnud nii Eestis kui ka kaugemal – Euroopast Austraaliani ja Austraaliast Põhja-Ameerikani. Muuhulgas oleme esinenud maailma nimekates kontserdisaalides nagu New Yorgi Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias, Hamburgi Elbphilharmonie’s jm. Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud koori- ja orkestridirigent, tema töid on korduvalt esitatud Grammy nominatsioonile ning 2014. aastal pälvis ta Grammy auhinna Arvo Pärdi „Adam’s Lament“ (ECM) albumi eest. Tõnu Kaljuste on Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri asutaja ning mõlema kollektiivi peadirigent.

Kontserte korraldavad Tallinna Filharmoonia ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Peatoetaja on Exmet ning toetajad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, DHL, Nordnet ja LUX Charter.
Soovime teile ilusaid kontserdielamusi!

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, www.epcc.ee Tallinna Filharmoonia, www.filharmoonia.ee