Kontserdikalender

AVASTA! Helilooja Gavin Bryars 80: Eesti Rahvusmeeskoor ja Pärnu Linnaorkester Estonia kontserdisaalis

12/02/2023

17:00

L 11. veebruar 19.00 Pärnu kontserdimaja

P 12. veebruar 17.00 Estonia kontserdisaal

AVASTA! Helilooja Gavin Bryars 80

Siret Lust (kontrabass)

Eesti Rahvusmeeskoor

Pärnu Linnaorkester

Dirigent Mikk Üleoja

Briti helilooja ja kontrabassimängija Gavin Bryars on oma põlvkonna Euroopa heliloojatest provokatiivsemaid ja originaalsemaid muusikuid, kelle eripalgeline looming kõlab kõikjal maailmas.

Alates 2006. aastast on Gavin Bryars teinud koostööd Eesti Rahvusmeeskooriga, kellele ta on kirjutanud perioodil 2006-2008 kokku kuus laulu. Koostöö tulemusel on valminud ka helikandja – 2008. aastal andis plaadifirma GB Records välja albumi “Silva Caledonia”, kus Eesti Rahvusmeeskoor (dirigent Kaspars Putninš) esitas Bryarsi teoseid.

16. jaanuaril 2023 sai Gavin Bryars 80. aastaseks ja Rahvusmeeskoor tähistab helilooja juubelit kontsertidega Pärnus ning Tallinnas. Kohale on lubanud tulla ka helilooja ise.

Ettekandele tuleb kontrabassikontsert „Farewell to St. Petersburg” kontrabassile, meeskoorile ja orkestrile, solist Londonis resideeruv kontrabassist Siret Lust. Gavin Bryars on seadnud muusikasse šoti poeedi Edwin Morgani poeemid kogumikust “Sonetid Šotimaalt” ja kontsertidel kõlavad Rahvusmeeskoori esituses I ning II vihik, viimane neist Eesti esiettekandes.