Kontserdikalender

Arvo Pärt “Passio”

04/04/2020

19:00

Arvo Pärt “Passio”

Head külalised, seoses suure viiruspuhanguga ei toimu sel aastal Arvo Pärdi “Passio” kontserte ning otsime kuupäevi, et kontsert teha aasta hiljem. Täpsemad kuupäevad ja kontserdi toimumine selguvad umbes kuu-kahe jooksul. Kui soovite piletid tagastada, siis kirjutage oma soovist kuni 10. aprillini tagasiost@piletilevi.ee.Olgem kodus, mingem õue ja jäägem terveks!Vox Clamantis


L, 4. aprillil kell 19 Tallinna Jaani kirikus


Arvo Pärdi “Passio” kontsert on alati suursündmus, kuna erilise koosseisu tõttu esitatakse seda teost Eestis küllaltki harva. Vaiksel nädalal planeeritavad kontserdid on kultuurilooliselt tähtsa teose esitamiseks just kõige täpsem aeg.
Arvo Pärdi “Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem” on helilooja üks ulatuslikumaid teoseid ja tintinnabuli-muusika ehedamaid näiteid. Teose kavandamist alustas Pärt juba 1970ndate lõpus Eestis ning helilooja meenutuste kohaselt tuli idee kirjutada passioon ühel paastuajal.

Tallinna kontsert kestab 75 minutit.


Tartu kontsert kuulub “Eesti muusika päevade” programmi ning kestab 1 tund ja 45 minutit – kontserdi lühikeses esimeses osas kõlavad Evelin Seppari, Galina Grigorjeva, Karen Tanaka ja Alo Põldmäe Vox Clamantisele kirjutatud teosed. Järgneb lühike mõtisklus, mis on inspireeritud Eesti Muusika Päevade teemast “Ilu”, ning siis juba kõlab Arvo Pärdi “Passio”.

Vox Clamantise ainus kontsert Tartus sel kevadel!

ESINEVAD:
Vox Clamantis
Kammerkoor Kolm Lindu
Taniel Kirikal (Jeesus)
Valter Soosalu (Pilatus)
Jaanika Kuusik, Mikk Dede, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann (evangelistid)
Ene Salumäe (orel), Robert Traksmann (viiul), Riivo Kallasmaa (oboe), Peeter Sarapuu (fagott), Johannes Sarapuu (tšello)
dirigent Jaan-Eik Tulve

PILETID:
Kuni 10. märtsini
15€ – täispilet
10€ – sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele
25€/35€ – toetajapilet

Alates 11. märtsist
Tallinna kontsert 20€/15€
Tartu kontsert 18€/13€

Piletite müügi algus: R, 14. veebruaril kell 10.00 (Piletimaailm, Piletilevi)! Toetajapiletiga saab kaasa tasuta kava ning võimaluse istuda toetajapiletite ostjatele broneeritud ridades. Mõlema kontserdi toetajapiletite tulu läheb esinejate toetuseks.

“Eesti muusika päevade” passiga saab Tartu kontserdile sisse tasuta.

Piletimaailm: http://bit.do/passio2020piletimaailm
Piletilevi: http://bit.do/passio2020piletilevi

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Eesti Muusika Päevad

www.voxclamantis.ee
www.fb.com/kolmlindu
www.eestimuusikapaevad.ee