Uudised

Estonia kontserdisaalis toimub XIII noorte laulupeo „Püha on maa“ kooride repertuaari esitluskontsert

Järgmisel pühapäeval, 3. aprillil esitletakse XIII noorte laulupeole registreerunud koorijuhtidele noortepeo kava ning sõna saavad ka laulude autorid. Kõigil XIII noorte laulupeole registreerunud koorijuhtidel palutakse hiljemalt 28. märtsiks kontserdile registreeruda laulu- ja tantsupeo registris

Küsimusele, millised on põnevamad uudisteosed ja kas XIII noortepeol on oodata ka põnevaid debüüte, vastas XIII noorte laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg ajakirjale Muusika antud intervjuus nii:

Hea meel on selle üle, et kokku on tulevase noorte laulupeo kavas suisa 20 uudisteost või seadet. Ma arvan, et iga uudisteos on põnev, ainuüksi juba seetõttu, et tegu on uudisteosega. Teisalt ei tee saladust, et endale on eriliselt hingelähedaseks saanud teatud teosed, mis kuidagi eriti eredalt haakuvad minu jaoks minu ideekavandiga. Nendeks on Ly Seppel-Ehini sõnadele Mariliis Valkonenilt tellitud teos „Elu on voolamine“, Tõnu Kõrvitsa seade Peeter Konovalovi laulust imelisele Heiti Talviku luuletusele „Legendaarne“ ning juba eelpool jutuks tulnud Tõnu Kõrvitsa uudisteos Doris Kareva uudistekstile, „Pühapäevasoov“. Lisaks ootan suure huviga, kuidas kõlab kaare all Valter Soosalu segakoori seade Erkki-Sven Tüüri kunagisele lastekoori laulule „Väike eestimaine laul“. Ei tee ka saladust, et endale on olulised kogu peo sõnumi välja kandmise mõttes minu enda teosed Runneli sõnadele, „Valgust!“ ja „Kõige all“, mis vaimses mõttes raamivad kogu kontseptsiooni.

Nii nagu vististi igal laulupeol, on ka nüüd debüüte nii dirigentide kui ka heliloojate näol. Ühe omapära lisab XIII noorte laulupeole algatus nimega „Omaloomingu korjetalgud“, kuhu laekus rohkelt töid väga erinevatelt autoritelt. Üht-teist sealt jõudis ka laulupeo kavva.

Jääme niisiis põnevusega esitluskontserti ootama ning täname ette kõiki koore, dirigente ja autoreid, kes selle kontserdi õnnestumisse kõvasti panustanud on.