Uudised

Esmaspäeval, 15. augustil algab Haapsalus 39. koorijuhtide ja muusikaõpetajate seminarlaager.

Esmaspäeval, 15. augustil algab Haapsalus Eesti suurim ja pikimate traditsioonidega 5-päevane koorijuhtide-muusikaõpetajate koolituslaager – Eesti Kooriühingu 39. suveseminar „Haapsalu 2022“, mis toob Haapsallu kokku 140 koorijuhti ja muusikaõpetajat üle Eesti.

Seminari loengud, õpitoad ja individuaaltunnid toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses, läbiviijateks Hirvo Surva, Heli Jürgenson, Märt Agu, Riina Roose, Ene Seidla, Arete Kerge, Anželika Murik, Külli Kiivet ning 2023. aasta noorte laulupeo dirigendid Valter Soosalu, Ksenja Grabova, Markus Leppoja, Andrus Siimon, Maarja Soone, Annelii Traks, Niina Esko, Ave Sopp, Mai Simson ja Kuldar Schüts. Koolitusteemade ampluaa on lai, sisaldades kõike koorijuhile vajalikku – pilatesest ja juhtimioskustest kuni dirigeerimis- ja vokaaltehnikani.

Oma uudisloomingut tutvustavad Robert Jürjendal, Juhan Trump ja Siiri Siimer.

Suveseminari raames toimub 4 kontserti, mis on avatud ka Haapsalu linnarahvale ja teistele huvilistele: koorietendus Kalevipoeg Haapsalu Kultuurikeskuses (15.08), Rein Rannapi loomingu kontsert “Ilus maa” Haapsalu Kultuurikeskuses (16.08), kammerkoori “Head Ööd, Vend” kontsert Haapsalu Toomkirikus (17.08) ja Beati Mandolini kontsert “Suvine serenaad” Uuemõisa mõisas (18.08).

Suveseminari ajakava näete SIIT.

Seminarlaagrit korraldab Eesti Kooriühing. See on toimunud alates 1983. aastast ning kujunenud koorijuhtide iga-aastaseks kohtumiskohaks, kus viie päeva kestel end täiendatakse, kontserte kuulatakse ning erialalisi küsimusi arutatakse.

Suveseminari korraldust toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.