Uudised

Erkki-Sven Tüüri teosest „Ukrainale“ valmis video-esitus

Kammerkoor Collegium Musicale jäädvustas Erkki-Sven Tüüri segakoorile loodud uhiuue teose „Ukrainale“ helifaili ja videona. Video on üleval Youtube’is ja sellele on lisatud inglise, eesti ja ukrainakeelsed subtiitrid. Kontsertettekandena kõlab teos laupäeval, 26. märtsil kell 19 Tallinna Jaani kirikus Ukraina toetuseks toimuval Collegium Musicale ja Erki Pärnoja bändi kontserdil.

Täna, nädal aega tagasi, valmis Erkki-Sven Tüüril teos Ukraina toetuseks. Tüür kirjutas laulu „Ukrainale“ murest ja südamevalust Ukrainas toimuva pärast. Segakoorile loodud teoses on kasutatud ukrainakeelseid tekste Jesaja ja Habakuki raamatutest. Pühapäeval, 13. märtsil sai teos Collegium Musicale poolt salvestatud. Helirežissöör Andres Olema, ERR. Videojäädvustuse tegi Indrek Kasesalu.

“Soovime läbi helisalvestuse ja videopildi aidata kaasa teose võimalikult laiale levikule. Loodame, et seda Ukraina toetuseks kirjutatud kooriteost hakatakse laulma maailma eri paigus,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Videole on lisatud ka eesti, inglise ja ukrainakeelsed subtiitrid.
Vaata videot siit

Laulu noot on kõigile huvilistele tasuta kättesaadav siit: https://www.emic.ee/failid/File/Ukrainale.pdf