Uudised

Eestist kaugemal tegutsevad kollektiivid saavad registreeruda XXVIII laulupeole kuni jaanuari lõpuni

XXVIII laulupeole on oodatud eesti kollektiivid, kes tegutsevad välismaal ning samuti külaliskollektiivid. Viimastel on osavõtumaht piiratud. Selleks on vajalik tutvuda osalemise tingimustega, täita registreerimisvorm ja avaldus.

XXVIII laulupeol osalemiseks on vajalik oma kollektiiv enne jaanuari lõppu peole registreerida. Seda on võimalik teha laulupeo kodulehel: https://2025.laulupidu.ee/laulupidu/xxviii-laulupeo-info-valiskollektiividele/lp-registreerimine-eesti-kollektiividele-valismaal-ning-kulaliskollektiividele/

Registreerumise järel on Eestist kaugemal tegutsevatel kollektiividel võimalik tellida vajalikud õppematerjalid (laulikud ja noodid). Nende tellimine toimub väliskollektiivide kuraatori vahendusel, kes saadab ka vajaliku info kõigile registreerunud kollektiividele.
Eestist kaugemal tegutsevate kollektiivide täpsemate osalemistingimustega on võimalik tutvuda siin: https://2025.laulupidu.ee/laulupidu/xxviii-laulupeo-info-valiskollektiividele/

XXVIII laulupeo kunstilise juhi Heli Jürgensoni sõnul said üldlaulupeo kava koostamisel aluseks kolm olulist märksõna – murded, murdumine ja aeg. Esimese päeva kava iseloomustab Heli sõnadega „hästi tasakaalus“. Repertuaar on kunstilise juhi sõnul üles ehitatud selliselt, et kõik murdepiirkonnad on esindatud. Teise päeva kavas olevad laulud räägivad laulmise jõust ja väest. Iga liigi repertuaarist leiab ka teoseid, mis seostuvad murrete, murdumise ja aja teemaga ning kindlasti ka mõni murdekeelne pala. Laval on kõik tavaks saanud kooriliigid alates mudilastest ja lõpetades segakooridega. Loomulikult ka sümfoonia- ja puhkpilliorkestrid.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu “Iseoma” toimub 3.-6. juulil 2025 Tallinnas. Laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastaja on Helena-Mariana Reimann ning rahvamuusikapeo üldjuht on Helin Pihlap. Laulu- ja tantsupeo korraldajaks on Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.