Uudised

Eesti Segakooride Liidu liikmeskooride edukas etteaste rahvusvahelisel koorikonkursil “Vox Lucensis 2023”

17.–20. mail toimus Itaalias, Lucca linnas, rahvusvaheline koorikonkurss, millest võtsid osa ka neli koori Eestist. Kõik koorid esinesid edukalt saavutades auväärse hõbediplomi. B1 taseme segakooride võitjaks osutus Sloveenia koor Mešani Pevski Zbor Gorenje, dirigendiks Katja Gruber. Neile järgnes hõbediplomiga Anija valla Segakoor Hannijöggi (SILVER X), dirigent Mariell Aren ja Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor (SILVER X). Hõbediplomi vääriliselt hinnati ka Segakoori Endla (SILVER VIII), dirigent Kadri Põder. Kammerkooride C1 kategoorias saavutas Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kammerkoor GOLD III diplomi.

Konkursil osales kokku 12 koori 5 erinevas katergoorias. Osalejaid oli kohale sõitnud seitsmest erinevast riigist. Grand Prix võitjaks kuulutati Sloveenia päritolu naiskoor Carmen Manet, dirigendiks Primož Kerštanj.

Züriisse kuulusid kolm kohtunikku: Jean Kleeb (Brasiilia/Saksamaa), Sara Matteuci (Itaalia) ja Anna Ungureanu (Rumeenia).

Publikul oli võimalik konkursi päevadel lisaks võistlusetteastetele nautida ka sõpruskontserte, mis toimusid kaunites Lucca linna kirikutes ja kontsertsaalides.  Osalenud koorid soovivad tänada korraldajaid ja kaasvõistlejaid meeldiva vastuvõtu eest. Kooride sõnul oli kogemus õpetlik, silmiavardav ja julgustav.

Rahvusvaheline koorikonkurss “Vox Lucensis” leidis aset teist korda ning registreerimine järgmiseks aastaks on juba avatud.

Segakoor Hannijöggi

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor

Segakoor Endla