Uudised

Eesti laululavad ja kõlakojad

Käesolevalt kaardilt https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? leiate Eestis olemas olevad laululavad ja kõlakojad, kus on võimalik oma koori(de)ga kontserti anda!

Olge julged Eestimaad ja uusi esinemiskohti avastama!

Selle Tallinna Ülikooli poolt läbiviidava projekti idee on kaardistada eesti laululavad ja kõlakojad nende akustiliste parameetrite järgi. Kaugem eesmärk sellel projektil oleks leida need kohad, kus saab koorikontserte anda ilma helivõimenduseta. On ju nii, et paljud laululavad ja kõlakojad on projekteeritud akustiliste ruumidena, mis iseenesest peaks heli piisava tugevusega kuulajateni tooma. Samuti on tänapäeva kuulajad harjunud küll kuulma muusikat, kuid kas nad KUULAVAD, on küsitav. (Ka Tallinna laululava on esialgselt projekteeritud nn. suure kõlarina, mis täiendavat võimendamist ei vaja).

Nii sündiski plaan teostada interaktiivne kaart, kus sisaldub info laululavade ja kõlakodade asukoha, arhitekti, projekteerija, akustiliste omaduste ja ajaloo kohta. Kaart on mõeldud kasutamiseks Eesti Kooriühingule, Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele, kohalikele omavalitsustele ning kooridele ja orkestritele, kes soovivad a cappella kontserte anda. Vähetähtis pole ka rohepöördeline mõtlemine selles suunas, et mürareostus on juba kahjustamas (või kahjustanud) meie kõikide kuulmisorganeid.