Uudised

E STuudio kammerkoor võitis Itaalia koorikonkursil Grand Prix’!

24.-28. märtsil toimus Itaalias Riva del Gardas rahvusvaheline koorikonkurss, mille võitis Tartus tegutsev E STuudio kammerkoor. Koori dirigeerisid Külli Lokko ja Karita Käesel. 

E STuudio kammerkoor võistles segakooride kategoorias, kus saavutati esikoht, ning vaimuliku muusika kategoorias, kus saavutati teine koht. Suurima triumfina saavutati ka konkursi Grand Prix ehk üldvõit. 

Juba 17. korda toimuval Riva del Garda koorifestivalil võistles tänavu seitsmes kategoorias kokku 15 koori Itaaliast, Tšehhist, Lätist, Rootsist, Saksamaalt, Iirimaalt, Ungarist, Norrast ja Sloveeniast. 

E STuudio kammerkoor esitas kolme konkursipäeva vältel esitati 10 teost. San Giuseppe kirikus kõlas nii Arvo Pärdi ja Veljo Tormise looming kui ka Charles Villiers Stanfordi, Michael Ostrzyga, James McMillani ja mitmete teiste heliloojate teosed.

Konkursi üldvõitja valiti välja 10 koori seast ning Grand Prix’ võidu tõid E STuudio kammerkoorile Mart Saare ja Michael John Trotta teosed. Konkursi žürii, kuhu kuulusid koorimuusika eksperdid Saksamaalt, Sri Lankalt ja Itaaliast, kiitsid E STuudio kammerkoori silmapaistvat saavutust ja lummavaid etteasteid.

Konkursile minekut toetasid Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

E STuudio kammerkoor, varasema nimega E STuudio noortekoor on tegutsenud 2013. aastast. Alates 2018. aastast laulab E STuudio kammerkoor E STuudio koori- ja tantsukooli juures, mille asutas koori dirigent Külli Lokko. Koor on Eestit ja Tartu linna esindanud ja märkimisväärseid tulemusi saavutanud erinevatel rahvusvahelistel kontsertidel ja konkurssidel USAst Austraaliani.

Foto: erakogu