Uudised

Dirigent Aarne Saluveeri eestvedamisel salvestati Ukraina hümn Eesti Televisiooni tütarlastekoori ja laulja Rute Trochynskyi esituses.

“Kutsume inimesi üles seda salvestust jagama, et olla südames Ukraina ning ukrainlastega,” ütles dirigent Aarne Saluveer.

“Meie koor sündis ajal, kui Eesti vabanes Nõukogude Liidu okupatsioonist – meid toetas kogu vaba maailm, vabaduse leeki meie südametes hoidsid aastakümneid elus kõik need eestlased, kes repressioonide eest olid sunnitud põgenema,” märkis Saluveer.

“Lauldes ETV tütarlastekoori ja Rute Trochynskyiga Ukraina hümni ühendame ning pühendame oma hääled ja meeled palveks,” ütles dirigent. Tema sõnul on sõda ja agressioon Ukrainas barbaarselt ja inimsusevastaselt hävitamas kõike head ning siirast, mida oleme pidanud pühaks – inimväärikust, poliitika-, vaadete – ja piirideülest rahumeelset koostööd ja eneseväljendust läbi laulu ja muusika.

Saluveer loetles traagilisi aastaid ja küsis: “1939 Poola ja Soome, 1940 Eesti, Läti ja Leedu, 1945 Saksamaa, 1956 Ungari, 1968 Tšehhoslovakkia, 1979 Afganistan, 2008 Georgia, 2014 Krimm, 2015 Süüria, 2022 Ukraina… Kaua me sellisel viisil jätkame?”
https://menu.err.ee/1608517766/video-etv-tutarlastekoor-salvestas-koos-rute-trochynskyiga-ukraina-humni