Uudised

Algab 40. koorijuhtide ja muusikaõpetajate suveseminar Haapsalus

Esmaspäeval, 14. augustil algab Haapsalus Eesti suurim ja pikimate traditsioonidega viiepäevane koorijuhtide-muusikaõpetajate koolituslaager – Eesti Kooriühingu 40. suveseminar „Haapsalu 2023“, mis toob Haapsallu kokku 110 koorijuhti ja muusikaõpetajat üle Eesti. 

Seminari loengud, õpitoad ja individuaaltunnid toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses, läbiviijateks Heli Jürgenson, Riina Roose, Tiia Järg, Vilja Sliževski, Anželika Murik, Tiina Saar-Veelmaa jt. Dirigeerimistehnika ja hääleseade tunde annavad Hirvo Surva, Triin Ella ja Jaanika Kuusik. Koolitusteemade ampluaa on lai, sisaldades kõike koorijuhile vajalikku – pilatesest ja töökultuurist kuni dirigeerimis- ja vokaaltehnikani. Kuulda saab ka teenekate koorijuhtide kogemusi ja meenutusi.
2025. aasta üldlaulupeo kontseptsiooni ja repertuaari tutvustab Heli Jürgenson.

Suveseminari raames toimub kol kontserti, mis on avatud ka Haapsalu linnarahvale ja teistele huvilistele: segakoori HUIK! ja kammernaiskoori MUUSAD kontsert „HUIK x MUUSAD“ Haapsalu Toomkirikus (14.08), ansambel Floridante kontsert „Õhtu ilu“ Uuemõisa mõisas (15.08) ja kammerkoori Collegium Musicale kontsert „Rudof Tobias 150“ Haapsalu Toomkirikus (16.08).

Suveseminari ajakava saab vaadata SIIT. 

Seminarlaagrit korraldab Eesti Kooriühing. See on toimunud alates 1983. aastast ning kujunenud koorijuhtide iga-aastaseks kohtumiskohaks, kus viie päeva kestel end täiendatakse, kontserte kuulatakse ning erialalisi küsimusi arutatakse.

Suveseminari korraldust toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.