Aavo Ots

Aavo Ots (s 1951) on lõpetanud TRK trompeti (õp T. Tarum) ja koorijuhtimise (O. Oja, G. Ernesaks) alal ning täiendanud end Leningradi Konservatooriumi assistentuur-stažuuris trompeti erialal (prof J. Bolšijanov).

Ta on töötanud „Estonia” teatris 1975-87, algul orkestrandina, hiljem ka muusikalide ja operettide dirigendina. Alates 1977 töötab Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja-metoodikuna, alates 1984. aastast Tallinna Konservatooriumi (praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) korraline õppejõud (aastast 1989 dotsent) trompeti, ansambli ja puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal.

Aavo Ots juhatab Tallinna Muusikakeskkooli Puhkpillisümfoonikuid ja Eesti Noort Brassorkestrit, on osalenud mitmetes puhkpillikonkursside žüriides ja juhatanud laulupidudel. Ta on EMTA Rahvusvaheliste Trompetipäevade ja Võru Vaskpillipäevade kunstiline juht ning õpetanud Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemias. Tema õpilased on saavutanud kõrgeid kohti mitmetel konkurssidel.

Aavo Ots on ka hinnatud täiendkoolitaja ning lisaks EMTA täienduskoolituskeskusele viinud kursusi läbi mitmel pool Eestis.