Uudised

Aasta nooreks dirigendiks valitud koorijuht andis välja omaloomingu debüütalbumi

Eesti Kooriühingu poolt tiitliga aasta noor dirigent 2021 pärjatud Karin Tuul (Kuulpak) andis välja omaloomingu debüütalbumi “Eesti tunne”. Plaadil kõlavaid segakooriteoseid esitab kammerkoor Encore, mille Tuul kutsus kokku viis aastat tagasi. 

Tuult on heliloomingut kirjutama inspireerinud Eesti luuletajad nagu Kalju Lepik, Viivi Luik ja Paul-Eerik Rummo. “Need autorid on suutnud minu jaoks sõnastada tunded, mis tekkivad minus Eestile mõeldes,” ütles Tuul.

Teoste kõla on Tuule sõnul helge ja nooruslik. “Meie rahva raske ajalugu peegeldub ka kultuuris. Kuna aga meie koorilauljad on enamik sündinud vabas Eestis, siis soovisin, et plaat annaks edasi ka tänaste noorte Eesti tunnet – selles on palju headust ja lootusrikkust.”

“Plaadi väljaandmine on pikaajalise unistuse täitumine,” lisas Tuul. Tema sõnul kõlab Eesti kooriheliloojate looming kontserdisaalides Eestis ja välismaal, kuid tänamatult väike osa sellest on taasesitatavas vormis ehk kuulatav internetis või helikandjal. 

“Plaadi salvestamine on aeganõudev ja kallis protsess. Sestap soovime tänada helirežissöör Tanel Klesmentit ja loomulikult kõiki hooandjaid, kes plaadi väljaandmiseks annetuse tegid,” lausus Tuul. 

Plaadiesitluskontsert toimub 30. aprillil kell 18 Tallinnas Sakala 3 teatrimajas. Piletid on müügil Fientas ning kohapeal. Album on kuulatav voogedastusplatvormidel ning peagi jõuab plaat ka poeriiulitele.

Karin Tuul (1994) on dirigent, helilooja ja Eesti Kammerkooride Liidu esimees. Sel hooajal töötab ta lisaks kammerkoorile Encore ka Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori, Kaja naiskoori ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi laste- ja segakooriga.

Kammerkooriga Encore on Tuul osaletud igal tegevusaastal (alates 2017) vähemalt ühel koorikonkursil ning saavutatud iga kord poodiumikoha. Tõnu Kõrvitsa käe all komponeerimist õppinud Tuule heliloomingut on esitanud paljud Eesti koorid. Käesoleval suvel kõlab tema looming üliõpilaslaulupeol Gaudeamus. 2023. aasta noorte laulu- ja tantsupeol tuleb lastekooride esituses ettekandele teos “Kodu”. 2024. aasta võrukeelsel laulupeol esitatavad Tuule loomingut laste- ja naiskoorid. 

“Kuhu lendavad kõrgel kured”: https://www.youtube.com/watch?v=yvzyCq5KAnE

“Vaata ja sa näed”: https://www.youtube.com/watch?v=Jz-3MQzUFxY 

Foto: Erlich Lõwi / Walgus Media

Foto plaadist: Erakogu