Aarne Saluveer

Aarne Saluveer (1959) lõpetas Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise (prof. A. Sööt) ja muusikapedagoogika erialal 1982. Õpiaastatel laulis Tallinna Üliõpilassegakooris ja kammerkooris “Ellerhein”; on osalenud instrumentalisti, vokalisti, helilooja ja arranžeerijana tuntud popansamblites ja projektides, muuhulgas Eurovisiooni lauluvõistlusel ja rahvusvahelistes telesaadetes.

Aarne Saluveer on juhendanud Eesti Muusikaakadeemias Orff- muusikaõpetuse kursust;1990-2000 oli Eesti Televisiooni lastesaadete muusikatoimetaja, 1990 – 2005 Lasteekraani Muusikastuudio muusikajuht ja peadirigent. Ta on olnud laulupidude mudilaskooride üldjuht ja dirigent aastatel 1993, 1997,1999 ja 2002; 2004 üldlaulupeo lastekooride üldjuht ning 2007. aastal toimuva X noorte laulupeo ILMAPUU kunstiline juht.

Aarne Saluveeri koorid on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel. Nimetagem neist viimaseid:

ETV tütarlastekoor –
• II koht polüfoonia kategoorias ja III koht rahvamuusika kategoorias 36. rahvusvahelisel koorifestivalil Tolosas 2004;
• III koht III Eesti naiskooride võistulaulmisel (A-kategooria neidudekoorid);
• I koht klassikalise muusika kategoorias ning II koht pop- ja jazzmuusika kategoorias Euroopa Kooride ja Solistide Festivalil Arnhemis;
• I koht noortekooride kategoorias EBU rahvusvahelisel koorikonkursil ”Let The Peoples Sing”.

Alates 2000. aastast on Aarne Saluveer Rocca al Mare Kooli Kaunite Kunstide õppetooli juhataja ja muusikaõpetaja ning Eesti Kooriühingu esimees. Ta kuulub Euroopa Noortekooride Föderatsiooni Europa Cantat juhatusse ning Rahvusvahelisse Kooriolümpia nõukokku.