Uudised

30. oktoobril toimub Pärnus Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud X Eesti noorte segakooride konkurss-festival!

Festivali kunstiline juht on Janne Fridolin. 

Festival oli planeeritud toimuma 13-14 märtsil ja oli paraku üks esimesi sündmusi, mis tekkinud eriolukorras pidi all vanduma ülemaailmsele pandeemiale. Nüüd on viis tublit koolisegakoori siiski uuel katsel ja valmis konkursitulle astuma. Arusaadavalt pidime tegema oma ridades korrektiive, sest paljude kooride igapäevaste proovide tegemine tänases situatsioonis on olnud lausa võimatu või vähemalt ülimalt keeruline. Aga on siiski viis südikat noorte segakoori, kes on leidnud võimaluse ettevalmistuseks ja konkursil osalemiseks. Need koorid on:
Pärnu Sütevaka noortekoor                                     
Rapla Gümnaasiumi noortekoor Riinimanda    
Pelgulinna Gümnaasiumi Segakoor                                      
Tallinna Reaalkooli segakoor                                                   
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Noortekoor Kreedo          
 

Noortekoorid võistlevad kahes kategoorias, konkursi kohustuslikud laulud on pärit Veljo Tormise loomingust. Žüriisse kuuluvad dirigent ja laulupidude üldjuht Heli Jürgenson, laulja ning hääleseadja Triin Ella ja üks tunnustatumaid Läti noori dirigente, aastaid Läti tuntud vokaalansamblis „Cosmos“ laulnud Jānis Ozols.   

Koorifestivali kunstiline juht Janne Fridolin rõhutab Veljo Tormise muusika tähtsust rahvusvahelisel koorimuusika maastikul: „Helilooja Veljo Tormis on oma lauludega pugenud paljude muusikasõprade südametesse. See ei ole nii ainult Eestis – ka väljaspool meie riiki peetakse temast väga lugu ning tuntakse ja lauldakse tema teoseid rohkesti. Tormise looming, mis on ühelt poolt komponeerimise tipp ja teisalt südamelähedane juurte puudutus, on olnud käivitavaks jõuks kooridele, koorilauljatele ning dirigentidele läbi aastakümnete. 

Täna laulame Tormise auks regilaulu ja rahvalauluseadeid, tehes sellega sügava kummarduse helilooja 90. sünniaastapäevale.“

Lisaks pingelisele koorikonkursile osalevad noored koorilauljad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste Eliise Selisaar, Greta Liisa Grünberg,Kelly Veinbergi ning Mats Piho juhendatud rahvamuusika ja -tantsu töötubades. Värskelt õpitu tuleb ühiselt esitusele õhtusel ühisel kontserdil.  

Konkurss-festivali raames toimuvad järgmised avalikud tasuta sündmused:
30. oktoober kell 13.00 Pärnu kontserdimaja kammersaal
Kooride konkurss

 

30. oktoober kell 19.00
Festivalikontsert kõikide kooride osavõtul

Festivali korraldab Eesti Kooriühing koostöös eelmise konkursi võitja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi noortekooriga.