Uudised

3.-5. novembril toimub II Tallinna Noortekooride Festival segakooridele.

Tallinn on UNESCO muusikalinn! Üks muusikalinna selle aasta koorimuusika tippsündmusi on Tallinna Noortekooride Festival, mis toimub pärast eelmisel aastal väga edukaks osutunud neidudekooride festivali teist korda, seekord noorte segakooridele. Festivalil osaleb 13 koori ligi 400 lauljaga üle Eesti. Koos õpime uut põnevat noortekoorimuusikat, osaleme õpitubades, kuulame kontserte, esineme ja tunneme rõõmu koosolemisest.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul annavad muusikat armastavad noored muusikalinna tiitlile sisu. „UNESCO muusikalinna tiitel ei maksaks palju, kui poleks inimesi ja sündmusi selle taga. Oleme muusikalinn ühekorraga tänu kõigile neile, aga samal ajal ka just Noortekooride Festivali laadsete sündmuste jaoks. Rõõm, et taaskord toob muusika noored Tallinnasse kokku ja sellest jäävad suured elamused – üheskoos lauldes, õppides, pidutsedes ja kuulates,“ rääkis Oja.

Kooridega töötavad festivalil dirigendid Janne Fridolin, Kuldar Schüts, Karin Tuul ja Silja Uhs ning hääleseadjad Triin Ella ja Karin Salumäe. Body percussioni töötube kõigile osalejatele juhendab üks selle ala tuntumaid tegijaid Richard Filz (Austria), lisaks teevad osalejad kaasa vaimse tervise, ajaplaneerimise ja keskkonnateemalistes õpitubades.

Tule kuulama Tallinna Noortekooride Festivali kontserte EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis:  

Reedel, 3. novembril kell 20 Avakontsert:
Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett, juhendaja Riivo Jõgi

Laupäeval, 4. novembril kell 18 Galakontsert:

  • Eesti Noorte Segakoor / Silja Uhs
  • Gustav Adolfi Gümnaasiumi segakoor / Merle Ilus ja Tanel Nurk
  • Maardu Kunstide Kooli segakoor / Darja Selivanova
  • Mustamäe Riigigümnaasiumi segakoor / Tanel Nurk ja Sirje Vasmann-Perend
  • Segakoor Tulesäde / Kristin Pintson

Piletid 15/10 saadaval Piletilevis ja enne algust kohapeal sularahas.

Festivali korraldaja on Eesti Kooriühing, toetavad Muusikalinn Tallinn, Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.