Uudised

15. Eesti Kammerkooride Festival lükkub oktoobrisse

Seoses COVID-19 viiruspuhanguga lükkub mais Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuma pidanud 15. Eesti Kammerkooride Festival sügisesse ning toimub 10. – 11. oktoobril.

Ühtlasi on kooridele kuni 10. juunini 2020 avatud täiendav registreerimine.

„Mais toimuma pidanud festivalile registreerus rekordiliselt 28 koori. Loodame väga, et suurem osa neist saab osaleda ka sügisel. Samas mõistame, kui uus aeg ei sobi ja need koorid saavad oma osalustasu tagasi,“ ütles EKKL juhatuse liige Kristel Üksvärav. „Täiendavalt ootame registreeruma neid, kes mais osaleda ei oleks saanud, kuid kellele uued kuupäevad sobilikud on.“

Registreerumiseks tuleb saata aadressile: kammerkoorideliit@gmail.com videosalvestus või veebilink salvestisega, mis on tehtud mitte varem kui jaanuaris 2019 ja mis sisaldab ühte festivali kategooria tasemele vastavat a cappella laulu. Salvestis ei tohi olla monteeritud.

Registreerimistähtaeg on 10. juuni 2020. Konkursile täiendavalt kvalifitseerunud kooride nimed ja kategooriad tehakse teatavaks 20. juunil 2020.


Juba registreerunud kooridele antakse võimalus muuta soovikorral oma esinemiskava ning esitatud kollektiivi liikmete nimekirja. 

Lisainfo festivali tingimuste kohta siit: http://ekkl.ee/sundmused/kammerkooride-festival/xv-eesti-kammerkooride-festival/

Eesti Kammerkooride Festivali eesmärk on kvaliteetse a cappella koorilaulutraditsiooni säilitamine ja edendamine Eestis. Festivali keskmes on kooride konkurss, mis toimub erinevates kategooriates (A, B ja C). Koolikammerkooride tegevuse innustamiseks on eraldi alagrupp D. Konkurssi hindab 5-liikmeline rahvusvaheline žürii.

Üle-eestiline kammerkooride festival toimub iga kahe aasta järel. Viimati 2018. aastal Tartus toimunud festivali Grand Prix pälvis Elleri tütarlastekoor, dirigendid Külli Lokko ja Kärolin Orav. 

Esimene festival toimus 1986. aastal nimetusega Vabariiklik Kammerkooride Festival. 1998. aastast on festivali korraldaja Eesti Kammerkooride Liit (EKKL).

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on Eesti Kooriühingu alaliiduna Eesti kammerkoore koondav ning nende tegevust edendav liit, mis loodi 1997. aastal. Liit on katusorganisatsioon kooridele, esindades oma liikmete huvisid ja toetades läbi erinevate ettevõtmiste kooride arengut. Liidu eesmärk on edendada kõrgetasemelist a cappella koorilaulu Eestis, olla asjatundlik ja usaldusväärne partner. Peame oma südameasjaks kammerkooride liigi hoidmist ja vokaalkultuuri mitmekesist arendamist. Liidu olulisemate tegevuste hulka kuuluvad Eesti Kammerkooride Festivali, traditsiooniliste jõuluootuskontsertide ja kontsertsarjade “Kuulajale” ja “Heliloojad-juubilarid” korraldamine, samuti teabepäevade, õppereiside ning koolituste läbiviimine. 

Lisainfo: www.ekkl.ee