Uudised

13.-15. aprillil toimuva XVII rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn 2023“ meeskonda on oodatud toredad VABATAHTLIKUD!

Koorifestivalil osaleb 25 koori, riikidest on esindatud Belgia, Iirimaa, Läti, Norra, Soome, Ukraina, Wales ja loomulikult Eesti. 

Festivali raames toimub Tallinnas 8 kontserti, kohtumised Tallinna koolikooridega, meistriklass koostöös MUBAga ning publikule avatud konkurss kõigile kooriliikidele. Koorifestivali avakontserdil esinevad Estonian Voices (Eesti) ning maailma paremikku kuuluvad kammerkoor Schola Cantorum (Norra), noortekoor Tiara (Läti) ja Freedom Consort (Ukraina). Lõppkontserdil saab kuulata Eesti Rahvusmeeskoori.

Lisaks rahvusvahelistele heliloojatele esitatakse koorifestivalil Eesti tunnustatud koorimuusika loojate Tõnu Kõrvitsa, Mirjam Tally, Riho-Esko Maimetsa, Arvo Pärdi, Ester Mägi, Pärt Uusbergi, Karin Tuule, Galina Grigorjeva, Alo Põldmäe, Raimo Kangro, Olav Ehala, Mari Amori, Tarmo Lepiku, Mart Saare, Rudolf Tobiase, Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Gustav Ernesaksa jt loomingut.

Festivali avakontsert ja osad konkursikategooriad toimuvad EMTA kontserdi- ja teatrimajas, konkurss Metodisti kirikus, Grand Prix ja lõppkontsert Estonia kontserdisaalis. Festivalikontserdid leiavad aset veel ka Tallinna koolides, Jaani kirikus, Tallinna Raekojas ja Hopneri majas. Konkursi žüriisse kuuluvad tunnustatud muusikud: Aira Birziņa (Läti), Triin Koch (Eesti), helilooja Jaakko Mäntyjärvi (Soome), Ban Sheng Toh (Singapur) ja Rob Vermeulen (Holland).

Vabatahtlike abi vajame väliskooride saatjatena, festivali infolauas, kontserdipaikade manageridena jne. Pakume toredat ja vaheldusrikast tegevust festivalimeeskonnas ning võimalust saada osa festivali mitmekülgsest programmist, meeskonna toitlustamist festivali jooksul ning muidugi ka osalemist lõpupeol. Vajalik on eesti ja inglise keele oskus, kiire kohanemisvõime ja pealehakkamine.

Huvilistel palun endast märku anda hiljemalt 24. märtsiks e-posti aadressile kaie.tanner@kooriyhing.ee. Samalt aadressilt saate vastuseid oma küsimustele!