Uudised

10. noorte segakooride konkurss-festivali tulemused

Reedel, 30. oktoobril toimus Pärnu kontserdimajas 10. noorte segakooride konkurss-festival. Festival on alguse saanud 25 aastat tagasi Saarema Ühisgümnaasiumi segakoori Kreedo algatusel ja toimus juba 10. korda.  

Konkurss-festival oleks pidanud algselt toimuma märtsis, kuid vahetult enne festivali tekkis eriolukord ja nii lükkus kooride mõõduvõtmine sügisesse. Päris mitmed noorte segakoorid olid sunnitud osalemisest loobuma, kuna proovide tegemine oli kas väga keeruline või lausa võimatu, mitme koori koosseisud olid uueks õppeaastaks niipalju muutunud, et ettevalmistusega tuli paratamatult uuesti alustada. 


Festivali kunstiline juht Janne Fridolin märkis tabavalt, et sellises olukorras on ilmselgelt kõik osalenud koorid, lauljad ning dirigendid juba enne lavalaudadele astumist võitjad.   


Festivalil hindas koore rahvusvaheline žürii koosseisus Heli Jürgenson, Jānis Ozols Lätist ja Triin Ella. Konkurss-festival oli pühendatud Veljo Tormisele, konkursi kohustuslikud lood olid valitud tema loomingust. Žürii esimees Heli Jürgensoni tõdes rõõmuga, et niikaua kui meil on kõrgetasemelisi koolikoore, on meil laulupeo järelkasvuga olukord lootusrikas. Heli innustas koore hoidma oma repertuaaris Veljo Tormise muusikat ning pidama hoolikalt kinni helilooja nooti kirjutatud juhistest.  

Lisaks konkursile osalesid noored koorilauljad rahvamuusika ja –tantsu töötubades, mida juhendasid Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased Mats Piho, Kelly Veinberg, Eliise Selisaar ning Greta Liisa Grünberg. Festvail lõpetas kontsert Pärnu kontserdimaja suures saalis, kus koorid esitasid žürii poolt valitud laulud oma konkursikavast ning ühendkoorina konkursi kohustuslikud laulud Veljo Tormise  „Pulmaliste saabumine“ tsüklist “Vadja pulmalaulud“ ning „Pihlapuu“ sarjast „13 Eesti lüürilist rahvalaulu“ 

Konkurss-festivali tulemused:
B kategooria II koht 
Rapla Gümnaasiumi noortekoor Riinimanda, dirigent Pärt Uusberg 

B kategooria III koht
Pelgulinna Gümnaasiumi Segakoor, dirigent Maris Kaldaru 

B kategoori III koht
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi noortekoor, dirigent Aire Luhaoja 

 A kategooria I koht 
Tallinna Reaalkooli Segakoor, dirigent Eve Karp, eripreemia parima kohustusliku loo esituse eest  

A kategoori II koht
Saaremaa Ühisgümnaasiumi noorte Segakoor Kreedo,
eripreemia solistide grupile


Festivali lõppkontsert. Laval kõik osalevad koorid. (Foto: Aiki Koolmeister)Esineb Tallinna Reaalkooli segakoor (Foto: Aiki Koolmeister)