Kontserdikalender

VHK keelpilliorkester esitab Veljo Tormise loomingut Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas

21/04/2022

19:00

VHK keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur annavad 17. aprillil Kuusalu rahvamajas ja 21. aprilli Mustpeade majas kontserdid Veljo Tormise loominguga. Kavas kõlab Veljo Tormise looming keelpilliorkestri seades, solistideks tenor Mati Turi, sopran Maria Listra ja viiuldaja Arp Eerik Reindla, vahetekste loeb Pääru Oja. 

VHK keelpilliorkestri dirigendi Rasmus Puuri sõnul on Veljo Tormis üks neist suurtest heliloojatest, kelle loominguta oleks Eesti teistsugune. „Tema pikk ja rikas loominguline pärand on Eesti teinud suuremaks ja aidanud eestlastel aru saada, kes me oleme,“ sõnab Rasmus Puur. „Tormise muusika puudutab meis mingit väga olulist tuuma, meie olemist ja seda sõltumata vanusest ja taustast.“ 

Vanalinna Hariduskollegiumi muusikakooli õpilastest koosnevas VHK keelpilliorkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 aastat. Viimastel aastatel on orkester keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele – pühendanud kontserte Ester Mägi, Arvo Pärdi,  Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa loomingule ning andnud välja albumid Mart Saare ja Cyrillus Kreegi muusikaga. 

Ka Veljo Tormise loomingut on orkester varem kontsertidel esitanud, kuid mitte nii mahukalt. „Sel korral on kontsertide kavas lugusid, milleks me pole varem valmis olnud ja mida pole söandanud esitada, nagu näiteks „Raua needmine“ ja „Pikse litaania“,“ selgitab Puur. „Seda, kuidas need teada ja armastatud Tormise teosed kõlavad keelpilliorkestri esituses, ootan ma ka ise tõtt-öelda päris suure huviga.“

Tänavu jaanuaris möödus viis aastat Veljo Tormise surmast. 

Kontserdid toimuvad 17. aprillil algusega kell 18.00 Kuusalu rahvamajas ja 21. aprillil algusega kell 19.00 Tallinnas, Mustpeade majas. Annetuspiletid hinnaga 5, 10 ja 15€ saadaval kohapeal. 

VHK orkester